Të gjitha lajmet

KIKA

Kushtrim Rexhepi te Kika

Kushtrim Rexhepi te Kika

1 July, 2020 @20:23

Anëtarja më e re e Ligës së Parë, Kika, para pak çastesh e zyrtarizoi lojtarin Kushtrim Rexhepi.

Rexhepi luan në pozitën e qendër sulmuesit, derisa për herë të fundit ishte pjesë e skuadrës së Dardanës.

Kika me vendimin e FFK-së, është ngritur nga Liga e Dytë në Ligën e Parë.

ISTOGU

Istogu zyrtarizon trajnerin e ri

FOTO / Istogu

1 July, 2020 @20:17

Skuadra e Istogut sot ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Nazmi Rama nga sot do të jetë në krye të Istogurt,…

SULMUESI ME PËRVOJË

Enis Zabërgja mbetet lojtar i lirë

1 July, 2020 @13:34

Futbollisti i deritashëm i KEK-ut, Enis Zabërgja, përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se më nuk është…

KFF MITROVICA 1-0 KFF FERONIKELI

Kaltrina Biqkaj vendos, KFF Mitrovica kampione e Kosovës

Foto: FFK

27 June, 2020 @20:17

KFF Mitrovica ka mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës në futbollin e femrave duke e fituar ndeshjen ndaj KFF Feronikelit…

DY LIGA TË PARA

Liga e Parë ndahet në dysh

27 June, 2020 @18:20

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka marrë Vendim në mbledhjen e fundit të Komitetit…

KFF MITROVICA - KFF FERONIKELI

Dueli për titull, të shtunën

25 June, 2020 @12:35

Ndeshja përcaktuese për titullin e kampionit në Ligën e Femrave ndërmjet KFF Mitrovica dhe KFF Feronikeli, do të zhvillohet me…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë