Të gjitha lajmet

DEBUTIMI

Leon Dajaku debuton te Union Berlini

Leon Dajaku debuton te Union Berlini


20 January, 2021 @23:52

Leon Dajakut i kanë mjaftuar vetëm tri ditë stërvitje me ekipin e tij të ri, Union Berlin, që ta bindë trajnerin e tij për t’i dhënë hapësirë në lojë.

19 vjeçari i huazuar nga Bayerni, sot ka debutuar me fanellën e Unionit në ndeshjen kundër skuadrës së fortë nga Bundesliga, Leipzig.

Dajaku u inkuadrua në minutën 61’ duke e zëvendësuar sulmuesin Cedric Teuchert, ndërsa angazhimi i tij ishte i pamjaftueshëm për t’i shpëtuar humbjes me rezultat minimal, 1-0.

Kosovari më parë ka pasur paraqitje në Bundesligë edhe me fanellën e skuadrave Stuttgart dhe Bayern Munchen.


BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Bundesliga/Transfere

Reinier qëndron në Dortmund

26/01/21 @ 15:58

BUNDESLIGA 2

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

24/01/21 @ 16:06

BUNDESLIGA

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

23/01/21 @ 20:36

BUNDESLIGA

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

Bundesliga/Transfere

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

23/01/21 @ 13:29

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

BUNDESLIGA

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

Bundesliga

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

22/01/21 @ 22:44

MILOT RASHICA

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

22/01/21 @ 15:36

PREMIER LEAGUE

Mateta transferohet te Crystal Palace

Premier League/Bundesliga/Transfere

Mateta transferohet te Crystal Palace

21/01/21 @ 13:39


Të gjitha lajmet nga Bundesliga