Të gjitha lajmet

LIBURNI - PRISHTINA

Liburni i pandalshëm, ngrit epërsinë

Liburni i pandalshëm, ngrit epërsinë

16 November, 2018 @22:02

Skuadra e futsallit nga Gjakova, Liburn, ka shënuar fitore të rëndësishme në duelin e parë të xhiros së gjashtë të Superligës.

Gjakovarët kanë mposhtur Prishtina futsallin 6-3 sonte në palestrën Shani Nushi, për të ngritur epërsinë në krye të klasifikimit në gjashtë pikë dallim, duke pasë parasysh që pikërisht të kaltërit e kryeqytetit janë ndjekësit kryesor të tyre.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, e gjashta me radhë në Superligë, Liburni duket i pakapshëm këtë stinor dhe po ecën me hapa të mbarë drejt titullit.

Në anën tjetër, Prishtina tash ka regjistruar edhe humbjen e dytë të stinorit dhe dallimi prej gjashtë pikësh me kryesuesin aktualisht duket i largët.

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

PËRFAQËSUESJA

Bindshëm ndaj Norvegjisë, ndaj Andorrës kërkohet kualifikimi

31 January, 2019 @20:48

Pas humbjes 5-0 në ndeshjen e parë ndaj Bjellorusisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka reaguar në takimin e zhvilluar…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga