Të gjitha lajmet

JAVA VI

Superliga e futsallit, ndeshjet e fundjavës

TOPSPORTI / A.P

Superliga e futsallit, ndeshjet e fundjavës

16 November, 2018 @12:15

Në kuadër të Superligës së Kosovës në futsall, këtë fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së gjashtë.

Me Feniksin që është tërhequr nga garat tash e sa javë, Superliga e Kosovës në futsall vjen me katër ndeshje, prej të cilave dy luhen sonte e dy nesër.

TABELA AKTUALE

Me fillim nga ora 20:00, sonte Liburni në Gjakovë e pret skuadrën e Prishtinës, ndërsa në të nëjtin orar sonte përballen edhe Drenica e Malisheva.

Sa i përket ditës së nesërme, me fillim nga ora 18:00 Juniku e pret skuadrën e Pejës, ndërsa xhiroja përmbyllet me ndeshjen e orës 19:00, atë mes Mitrovicës dhe Besës.

Për shkak që Feniksi është tërhequr nga garat, Prizreni këtë javë pushon.

NDESHJA E DYTË: PRISHTINA - LIBURNI

Fiton edhe në Prishtinë, Liburni kampion i Kosovës!

Foto: V.B për TopSporti

6 June, 2019 @22:14

Pas fitores me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë finale në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka fituar edhe ndeshjen…

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka…

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës. Gjakovarët kanë…

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga