Të gjitha lajmet

JAVA VI

Superliga e futsallit, ndeshjet e fundjavës

TOPSPORTI / A.P

Superliga e futsallit, ndeshjet e fundjavës

16 November, 2018 @12:15

Në kuadër të Superligës së Kosovës në futsall, këtë fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së gjashtë.

Me Feniksin që është tërhequr nga garat tash e sa javë, Superliga e Kosovës në futsall vjen me katër ndeshje, prej të cilave dy luhen sonte e dy nesër.

TABELA AKTUALE

Me fillim nga ora 20:00, sonte Liburni në Gjakovë e pret skuadrën e Prishtinës, ndërsa në të nëjtin orar sonte përballen edhe Drenica e Malisheva.

Sa i përket ditës së nesërme, me fillim nga ora 18:00 Juniku e pret skuadrën e Pejës, ndërsa xhiroja përmbyllet me ndeshjen e orës 19:00, atë mes Mitrovicës dhe Besës.

Për shkak që Feniksi është tërhequr nga garat, Prizreni këtë javë pushon.

BISEDA

FFK u ngut, por do të vazhdojmë më fuqishëm stinorin tjetër

2 June, 2020 @15:42

Kreu i klubit Jetoni Futsall nga Gjilani, Jeton Haziri, në një prononcim për TopSporti.com ka bërë të ditur se vendimi…

FUTSALL

Futsalli i Kosovës, vendoset për vazhdimin e sezonit

TOPSPORTI / A.P

28 May, 2020 @19:49

Pas vendimeve në lidhje me ligat e futbollit, FFK ka vendosur edhe për vazhdimin e garave në ligat e futsallit. …

NGA FEDERATA

FFK uron Bajramin

Foto: FFK

24 May, 2020 @7:32

Pak minuta pas orës 07:00 të mëngjesit, Federata e Futbollit të Kosovës ka lëshuar urimin e saj për Bajram, të…

KOMUNIKATA E SHOQATËS

Shoqata: Futbollistët duan vazhdim, pasi s’kanë rroga

Foto nga arkivi TOPSPORTI/ Erdis Driza

11 May, 2020 @19:20

Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës (ShMDFK) para pak çastesh ka dalë me një Komunikatë për…

NGA TAKIMI

FFK insiston që të rinis futbolli

Foto: FFK

6 May, 2020 @0:07

Kryetari Agim Ademi, anëtari i KE-s, Ilaz Mjaku dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu, sot, kanë zhvilluar një takim me…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga