Të gjitha lajmet

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Annese e nis me humbje

Foto: KFLiria/fb

Annese e nis me humbje

16 November, 2018 @21:23

Përballja miqësore ndërmjet Kukësit dhe Lirisë e zhvilluar sot në Zeqir Ymeri të Kukësit ka përfunduar me fitoren e vendasve, 1-0.

Ndeshja ishte testuese për bardhezinjtë nga Prizreni, që dolën në duelin e parë të tyre nën direktivat e italianit Vincenzo Alberto Annese.

Kukësi aktualisht është i pesti në klasifikimin e Superiores, ndërsa Liria e dhjeta në Superligë.

Gjatë pushimit të ligave kombëtare për shkak të ndeshjeve të Ligës së Kombeve, Liria pritet të luajë edhe ndonjë duel tjetër miqësor për t’u përgatitur më mirë për Superligën.

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Prishtina s’fiton në shtëpi, shpreson në ndeshjen e kthimit

TOPSPORTI / G.B

27 June, 2019 @22:42

Edhe pse ishte dukshëm favorite për të shënuar fitore, Prishtina në ndeshjen e parë në fazën preliminare në kuadër të…

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Plisat me porosi para ndeshjes

27 June, 2019 @21:48

Para ndeshjes në kuadër të Europa League ndaj St Joseph’s, tifozët e Prishtinës, Plisat, kanë shpalosur një porosi. Porosia e…

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Prishtina vs. St Joseph’s, 11-shet startuese

Foto: FC Prishtina

27 June, 2019 @19:40

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe St. Joseph’s, skuadra këto që mes vete ndeshen me fillim…

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Prishtina vs. St Joseph’s, kë favorizojnë bastoret?

TOPSPORTI

27 June, 2019 @9:59

Sonte me fillim nga ora 20:45 skuadra e Prishtinës nis rrugëtimin e saj në Europa League. Kur jemi në…

EUROPA LEAGUE PRELIMINARY ROUND

Prishtina në Europa League, sonte ndeshja e parë

27 June, 2019 @8:52

Me fillim nga ora 20:45, sonte skuadra e Prishtinës zhvillon ndeshjen e parë të raundit preliminar të Europa League. Nënkampioni…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga