Të gjitha lajmet

SPIELTAG @ BUNDESLIGA 2

Lideri ndalet, Hamburg kap pozitën e dytë

Foto: HSV/fb

Lideri ndalet, Hamburg kap pozitën e dytë

17 May, 2020 @15:40

Pas dueleve të fundit të Bundesligës 2 të zhvilluara në ora 13:00, lideri i ligës Arminia Bielefeld ka dështuar në fund që të fitojë dhe të ngris distancën në krye të klasifikimit, pasi që ka barazuar ndaj Osnabruckut 1-1.

Ka qenë sulmuesi kryesor i ekipit Fabian Klos ka qenë i saktë nga pika e bardhë për t’ia dhënë epërsinë liderit, por mysafirët kanë reaguar në sekondat e fundit të ndeshjes me gjermanin Marcos Alvarez që i ka sjellë pikë jetike mysafirëve.

REZULTATET DHE GOLAT:

Arminia - Osnabruck 1-1 [Klos 17p - Alvarez 90];
St Pauli - Nurnberg 1-0 [Gyokeres];
Greuter Furth - Hamburg 2-2 [Nielsen 35, 90 - Pohjanpalo 41, Dudziak 48];
Wehen Wiesbaden - Stuttgart 2-1 [Schaffer 50, Tietz 90p - Gonzales 83].

Një pikë e fituar nga Hamburgu në derbi ndaj Greuther Furthit në përballjen që përfundoi 2-2, ka qenë mjaft që mysafirët të arrijnë në pozitën e dytë të klasifikimit, pasi që Stuttgart nuk i bëri ballë ekipit që po lufton për mbijetesë Wehen Wiesbaden, duke u mposhtur nga ata 2-1.

Bundesliga 2 Tabelle

KOLN - MAINZ 11s

Koln - Mainz, 11-shet zyrtare

Foto: FCKoln/tw

17 May, 2020 @15:24

Në ditën e dytë të xhiros XXVI të Bundesligës, ia nisim me përballjen Koln - Mainz. KOLN: Horn; Shcmitz,…

DUELI SHQIP

Valon Berisha i pafat, Fortuna me pikë shprese

Foto: Fortuna/tw

16 May, 2020 @18:00

Rerezentuesi i Kosovës Valon Berisha ka qenë i pafat sot, pasi që në dy raste që ka pasur për ekipin…

DORTMUND 4-0 SCHALKE

E 800-ta për Dortmundin brilant, në derbin e madh, vetëm një pikë larg liderit

Foto: bild.de

16 May, 2020 @17:25

Dortmund brilant në derbi, vetëm një pikë larg liderit Me një paraqitje fantastike që nga minutat e para të…

AUE 3-1 SANDHAUSEN

Paqarada i plotë, Halimi 6min në humbje

Fotomont: Sandhausen/fb

16 May, 2020 @15:01

Sandhausen i reprezentuesve të Kosovës nuk ka filluar mirë vazhdimin e stinorit në Bundesliga 2. Ekipi i tyre ka…

DORMTUND - SCHALKE 11s

Dortmund pushon dy yje në superderbi!

Foto: sportbild.de

16 May, 2020 @14:46

Trajneri zviceran i Borussia Dortmundit Lucien Favre me siguri do të tentojë të bëj ndonjë befasi në superderbi ndaj Schalkes.…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga