Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - BESA

Lideri s’gabon në Gjakovë, shqetësuese gjendja e Vëllaznimit

Foto: KF Vëllaznimi

Lideri s’gabon në Gjakovë, shqetësuese gjendja e Vëllaznimit

8 March, 2020 @16:09

Edhe një humbje për Vëllaznimin!

Përkundër përforcimeve gjatë afatit kalimtar dimëror, gjakovarët vazhdojnë me rezultate negative edhe në pranverë.

TABELA AKTUALE

Sot ata u mposhtën 0-2 nga Besa, skuadra lidere e Ligës së Parë, e cila tregoi edhe një herë se është skuadra favorite për t’u ngjitur në Superligë.

Pejanët shënuan nga një herë në secilën pjesë, për t’ia shkaktuar Vëllaznimit humbjen e nëntë sezonale, si dhe për t’u ngjitur në kuotën e 40 pikëve pas 20 ndeshjeve të luajtura.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga