Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI I LIGËS SË PARË - GRUPI A

Liria e nis si mysafir, Vëllaznimi si vendas

TOPSPORTI/ D. S./ Pamje nga ndeshja e edicionit të kaluar Liria-Vëllaznimi

Liria e nis si mysafir, Vëllaznimi si vendas


21 July, 2022 @15:30

Pas shortit të tërhequr për ndeshjet e ciklit të parë të Superligës në FFK sot, është bërë tërheqja edhe për ndeshjet e Ligë së Parë, Grupi A dhe Grupi B.

Kështu, në përballjet e xhiros së parë të stinorit 2022/23 Liria që ka emëruar për trajner Xhengis Rexhepin, do të jetë mysafire e Rahovecit.

Ndërsa Vëllaznimi që ditë më parë zyrtarizoi si kryetrajner Gani Sejdiun do të pret në shtëpi ekipin e Drenasit.

Përballjet tjera që do të luhen në xhiron e parë të edicionit të ri të Ligës së Parë Grupi A janë:

Phoenix - Trepça,
Feronikeli - Rilindja,
A&N - Istogu.

Fituesi i Grupit A të Ligës së Parë siguron Superligën për edicionin 2023/24.
Vendi i dytë, luan dy ndeshje barazhi për të shpresuar në Superligë 2023/24.
Vendi i fundit në Grupin A, bie nga Liga e Parë në Ligën e Dytë të Kosovës.
Edicioni i ri në Ligën e Parë fillon më 20 gusht 2022.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë