Të gjitha lajmet

LIRIA

Liria i beson Samuel Nikajt për rikthim

Liria i beson Samuel Nikajt për rikthim

28 June, 2019 @21:22

Skuadra prizrenase, Liria, arriti marrëveshje me trajnerin shkodran Samuel Nikaj.

Nikaj është i njohur me inkuadrimin e skuadrava nga Liga e Parë në Superligë, gjë që e ka bërë me Flamurtarin e Vushtrrinë në Kosovë, si dhe me Kastriotin në Shqipëri, prandaj për të njejtën detyrë është emëruar edhe nga klubi prizrenas.

Liria stinorin e kaluar nuk arriti të mbetet në Superligë, derisa synimi sezonin që vjen është rikthimi në elitën e futbollit kosovar përsëri.

MIRRET VENDIMI

Disiplinorja shqipton dënimet për Canën, Morinën, Vulën…

19 June, 2019 @11:59

Komisioni Disiplinor i FFK-së ka marrë vendimet pas rasteve të hapura në ndeshjet e barazhit të Superligës së Kosovës. …

MBROJTËSI GJAKOVAR ZYRTARIZOHET TE NËNKAMPIONI

Prishtina zyrtarizon Bardhokun

Foto: Prishtinafc.com

18 June, 2019 @13:43

Para pak çastesh Prishtina ka zyrtarizuar mbrojtësin e Vëllaznimit, Tunë Bardhoku. Futbollisti 25 vjeç që dallohet për mbrojtje të…

PAS NJOFTIMIT TË DJESHËM

Vëllaznimi reagon për transferin e Bardhokut

TOPSPORTI/ B. B.

18 June, 2019 @11:34

Skuadra e Vëllaznimit ka reaguar për transferin e lojtarit të tyre Tunë Bardhoku në drejtim të Prishtinës. Prishtina dje…

VENDIMET E DISIPLINORES

KD merr këto vendime për Trepça’89-Vëllaznimi

10 June, 2019 @10:56

Komisioni Disiplinor i FFK-së, në mbledhjen e mbajtur gjatë fundit të javës që shkoi, kanë shqyrtuar inicimet disiplinore nga Komisioni…

SHALA PREZANTOHET TE EKIPI I RI

Lëvizje edhe në futbollin e femrave

8 June, 2019 @14:48

Futbollistja e deritashme e Lirisë së Prizrenit, Jehona Shala, është zyrtarizuar sot te ekipi i ri i futbollit të femrave…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë