Të gjitha lajmet

CHALLENGE LEAGUE

Liridon Balaj lojtari i javës në Challenge Ligën e Zvicrës

Liridon Balaj lojtari i javës në Challenge Ligën e Zvicrës

7 July, 2020 @23:00

Ish futbollisti i Besës së Pejës, Liridon Balaj, që tash mbron ngjyrat e ekipit zviceran, Aarau, është shpallë edhe zyrtarisht lojtari më i mirë i xhiros së XXVIII të Challenge League të Zvicrës (liga e dytë).

Balaj shënoi hat-trick në fitoren 5-4 të ekipit të tij ndaj Lausannes në xhiron e shkuar, ndërsa për mysafirët Andi Zeqiri shënoi dygolësh.

Ky është stinori i parë i Balajt 20-vjeçar te Aarau, derisa ka luajtur aty 12 ndeshje në Challenge League duke shënuar pesë gola në kampionat.

Liridon Balaj ka qenë i rregullt te Kosova U19, ndërsa tash pritet të luajë për U21.

RENOVA

Festim Ebibi nënshkruan me Renovën

FOTO / Renova

6 July, 2020 @19:29

Talenti i ri Festim Ebibi, ka nënshkruar kontratë profesionale me skuadrën nga Tetova, Renovën. Kontrata e Ebibit do të jetë…

TETOVË

Ibraimi dhe Alimi mbesin kuqezi

Foto: KFShkendija.com

2 July, 2020 @15:08

Kuqezinjtë mbajnë në përbërje dy prej futbollistëve më të mirë që kanë luajtur në elitën vendore, duke zyrtarizuar zgjatjen e…

THUN 3-2 ZURICH

Kryeziu e Kololli shënojnë, por Zurich s’fiton sonte

Foto: FCZurich/tw

1 July, 2020 @23:05

Dy futbollistët që veshin fanellën e Kosovës, Mirlind Kryeziu dhe Benjamin Kololli, kanë realizuar për ekipin e tyre sonte. …

RUSI

Odise Roshi me raketë, dy-golësh dhe lojtar i ndeshjes

1 July, 2020 @22:48

Mesfushori i krahut të kombëtares shqiptare, Odise Roshi, ka shkëlqyer në ndeshjen e sotme të ekipit të tij rus Akhmat…

FENERBAHÇE 3-2 YENI MALATYASPOR

Muriqi përsëri shënon, Fenerbahçe rrezikon por fiton në fund

27 June, 2020 @19:55

Vedat Muriqi ka vazhduar me gola në Superligën turke sot, duke shënuar golin e parë dhe të epërsisë së ekipit…

Të gjitha lajmet nga International