Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS

Live: Ballkani - Feronikeli

Live: Ballkani - Feronikeli

3 June, 2020 @17:28

Dueli i dytë gjysmëfinal i Kupës së Kosovës Ballkani - Feronikeli luhet sonte në ora 16:00 në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Trajnerët e ekipeve përkatëse, Ismet Munishi dhe Afrim Tovërlani, për përballjen e parë pas rifillimit të futbollit kosovar kanë përcaktuar këto 11-she.

BALLKANI: Ruxhi; Berisha, Potoku, Prekazi, Krasniqi; Gashi, Baftiu, Kuc; Topalli, Hoxha, Daku.

FERONIKELI: Troshupa; Lladrovci, Islami, Hoxha, Berisha; Thaqi, Bojku, Dabiqaj; Harmon, Hoti, Silva.


BALLKANI - FERONIKELI 0-0

1’- Fillon ndeshja

3’- Korner për Ballkanin

8’- Bllokohet goditja e Harmonit (FER) nga Prekazi (BAL)

10’- Mendurim Hoti (FER) ishte shumë afër shënimit pas harkimit të Islamit (FER), por shpëton Ballkani

17’- Korner për Ballkanin

21’- Edvin Kuc (BAL) godet nga distanca, por mbi portë

24’- Korner për Ballkanin

38’- Zëvendësim: Harmon DEL, Mevlan Zeka HYN (FER), zëvendësim i detyrueshëm

39’- Ndëshkohet me karton të verdhë trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, për shkak të portestave

45’- 2 minuta lojë shtesë

HT (Përfundon pjesa e parë)

Zëvendësim: Jetmir Topalli DEL, Liridon Fetahaj HYN (BAL)

Zëvendësim: Rroni Gashi DEL, Ramiz Bytyqi HYN (BAL)

46’- Fillon pjesa e dytë

47’- Mevlan Zeka (FER) godet, pret portieri Armend Ruxhi (BAL)

50’- Edvin Kuc (BAL) ndëshkohet me karton të verdhë

50’- Bojku (FER) ndëshkohet me karton të verdhë

52’- Zëvendësim: Përparim Islami DEL, Simon Loshi HYN (FER), zëvendësimi i dytë i detyrueshëm

55’- Albert Dabiqaj (FER) ndëshkohet me karton të verdhë

56’- Visar Berisha (BAL) godet nga distanca, në vend portieri Troshupa (FER)

59’- Korner për Ballkanin

69’- Zëvendësim: Blend Baftiu DEL, Artur Magani HYN (BAL)

70’- Denis Troshupa (FER) ndëshkohet me karton të verdhë

73’- Mirlind Daku (BAL) godet me kokë, Troshupa (FER) e dërgon topin në korner

74’- Zëvendësim: Arbër Hoxha DEL, Ermal Krasniqi HYN (BAL)

75’- Besnik Krasniqi (BAL) largon nga vija topin me kokë, goditjen e Mendurim Hotit (FER)

76’- Korner për Ballkanin

78’- Visar Berisha (BAL) godet me kokë, në vend Troshupa (FER)

80’- Zëvendësim: Bojku DEL, Millaku HYN (FER)

83’- Zëvendësim: Arbër Potoku DEL, Dren Gashi HYN (BAL)

90’- 5 minuta lojë shtesë

90+2’- Mirlind Daku (BAL) godet me kokë, por pa sukses

FT (Përfundon ndeshja)

FORMACIONET STARTUESE

Ballkani-Feronikeli, 11-shet startuese

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @15:25

Para fillimit të ndeshjes, tashmë janë bërë të ditur formacionet startuese të duelit gjysmëfinal të Kupës së Kosovë ndërmjet Ballkanit…

THIRRJA PËR TIFOZË

Ballkani gati për duelin e parë të Kupës ndaj Feronikelit

Foto: FCBallkani/fb

3 June, 2020 @13:34

Në ora 16:00 sot fillon dueli i parë i gjymëfinales së dytë të Kupës së Kosovës ku takohen Ballkani dhe…

E FUNDIT

Gjykata thërret Ademin të paraqitet në Shërbimin Korrektues

3 June, 2020 @12:46

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka dërguar urdhër për paraqitjen në institucionin për mbajtje të dënimit me burgim kryetarit të…

MEDIA

Përkrahja e “Plisave” dëgjohet edhe në Brazil

Screenshot: GloboEsporte

3 June, 2020 @11:23

Përkundër se Brazili nuk e ka pranuar Kosovën si shtet, fuqia e sportit përsëri e bën të veten. Pas…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Dallku: Është dashur të fitojmë 5 ose 6-0, ne rrezikuam për 2-1

Foto: prishtinafc.com

2 June, 2020 @20:26

Trajneri i Prishtinës, Armend Dallku, në deklaratën e tij pas ndeshjes së fituar ndaj Drenicës, ka thënë se ekipi i…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga