Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

LIVE: Prishtina - Ballkani

LIVE: Prishtina - Ballkani


29 July, 2020 @17:30

Finalja e Kupës së Kosovës

Prishtina - Ballkani 1-0

FORMACIONET ZYRTARE

1’- Fillon ndeshja

5’- Korner për Ballkanin

6’- Oto John (PRI) godet, por pa sukses

17’- Qëndrim Zyba (PRI) gjuan mbi portë

20’- GOOOOL shënon Oto John (PRI), Prishtina në epërsi 1-0

29’- Krasniqi (PRI) ishte shumë afër shënimit, por Armend Ruxhi (BAL) shpëton Ballkanin

35’- Endri Krasniqi (PRI) ndëshkohet me karton të verdhë

37’- Mankenda (PRI) godet nga distanca, në vend Ruxhi (BAL)

40’- Armend Thaqi (PRI) ndëshkohet me karton të verdhë

45’- 3 minuta lojë shtesë

45+2’ - Meriton Korenica (PRI) ka lëshuar një rast ideal

HT - Përfundon pjesa e parë

46’- Fillon pjesa e dytë

53’- Jetmir Topalli (BAL) provon nga distanca, por topi shkon larg portës

56’- Jetmir Topalli (BAL) përsëri gjuan nga distanca, në vend Bekaj (PRI)

59’- Gauthier Mankenda DEL, Kreshnik Uka HYN (PRI), zëvendësim i detyrueshëm

62’- Artur Magani HYN, Ermal Krasniqi DEL (BAL)

66’- Korner për Ballkanin

71’- Egzon Sinani HYN, Visar Berisha DEL (BAL)

74’- Anulohet goli i Meriton Korenicës (PRI) , për shkak të pozitës jashtë loje

78’- Prishtina lëshon një rast ideal

80’- Anulohet goli i Jetmir Topallit (BAL), për shkak të pozitës jashtë loje

82’- Jetmir Topalli (BAL) gjuan mbi portë

84’- Egzon Sinani (BAL) ndëshkohet me karton të verdhë

85’- Haliti HYN, Miftaraj DEL (PRI)

86’- Korner për Ballkanin

87’- Kushtrim Gashi (BAL) ndëshkohet me karton të verdhë

90’- 6 minuta lojë shtesë

90+2’- Jetmir Topalli (BAL) godet me kokë, topi shkon jashtë portës

FT - Pëfundon ndeshja, Prishtina fituese e Kupës së Kosovës


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga