Të gjitha lajmet

FINALJA E KUPËS

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

Foto: FC Prishtina

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

29 July, 2020 @16:57

Me fillim nga ora 17:45, Prishtina dhe Ballkani përballen mes vete në finalen e Kupës.

11-SHET STARTUESE:

PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Miftaraj, Bekteshi, Abazi, Boshnjaku, Zyba, Krasniqi, Korenica, Mankenda, John.

BALLKANI: Ruxhi, Potoku, Krasniqi, Berisha, Prekazi, Kuc, Gashi, Topalli, Baftiu, E.Krasniqi, Daku.

NGA KOMISIONI

Traore dënohet, Qosa pezullohet

29 July, 2020 @16:47

Komisioni Disiplinor i shkallës së parë të Superligës në mbledhjen e mbajtur dje pas shqyrtimit të procedurave të hapura nga…

LLAPI

Llapi forcon mbrojtjen me kapitenin e laçjanëve

FOTO/ Llapi

29 July, 2020 @15:03

Skuadra më aktive deri më tani në afatin kalimtar, Llapi, ka zyrtarizuar edhe përforcimin e dytë. Eglantin Gjoni ka nënshkruar…

FINALJA E KUPËS

Thaqi: Nëse s’fitojmë, sezon i dështuar

29 July, 2020 @11:59

Një prej futbollistëve të Prishtinës që folën për Supersport para ndeshjes finale ishte edhe Armend Thaqi, mbrojtësi i djathtë. “Duhet…

FINALJA E KUPËS

Dallku: Shpresoj ta filloj karrierën me trofe

29 July, 2020 @11:53

Përveç trajnerit të Ballkanit, për Supersport para finales së Kupës u shpreh edhe Armend Dallku, trajneri i Prishtinës. “Jo…

KUPA E KOSOVËS

Baftiu: Qëllimi është vetëm fitorja

29 July, 2020 @11:44

Futbollisti më i mirë i sezonit në Superligë, Blend Baftiu, u shpreh për Supersport para finales Prishtina vs. Ballkani. “Nuk…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga