Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PËRGATITORE

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë

Foto: FFK

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë


Teksti: FFK

7 September, 2021 @21:29

Kombëtarja e Kosovës U19 në konkurrencën e femrave ka shënuar fitore në miqësoren e dytë kundër Kombëtares turke të së njëjtës grupmoshë. Dardanet e reja triumfuan me rezultat 3:2, në ndeshjen e zhvilluar në kampin e ekipeve kombëtare të Federatës turke.

Të parat në epërsi kaluan vendaset me golin e shënuar nga Berivan Içen, në minutën e 21-të. Shifrat i barazoi Loreta Lulaj, në minutën e 50-të. Pesë minuta më vonë turket sërish kaluan në epërsi me golin e dyshimtë të realizuar nga Tulin Kyjucak. Megjithatë, më pas në skenë sërish doli Loreta Lulaj, e cila realizoi dy gola tjerë, në minutat 74 dhe 76 për t’ia siguruar Kosovës fitoren e merituar në këtë takim.

Pas ndeshjes përzgjedhësi Kushtrim Munishi u shpreh tejet i lumtur me paraqitjen e ekipit dhe i përgëzoi vajzat për lojën e treguar.

“Në ndeshjen e sotme treguam se humbja në ndeshjen e parë me rezultat 3:0 nuk ishte pasqyrë reale. E kemi ditur se kemi ekip më të mirë dhe me lojën e sotme e vërtetuam një gjë të tillë. Përkundër presionit të vazhdueshëm të ekipit rival mbi gjyqtarët, ne arritëm t’i gëzohemi fitores. Goli i dytë i Turqisë u shënua me dorë, por gjyqtari e pranoi pasi kishte presion të madh gjatë tërë ndeshjes. Gjithsesi, vajzat tona kanë dëshmuar nivel të lartë dhe kanë luajtur me mençuri. I përgëzoj për këtë paraqitje dinjitoze dhe për fitoren e arritur. Në ndeshjet kualifikuese në tetor pres të kemi paraqitje edhe më të mira, ngase kemi kohë për t’u përgatitur”, ka thënë Munishi.

Do theksuar se në ndeshjen e parë Kosovës i mungoi golashënuesja e trefishtë në takimin e sotëm, Loreta Lulaj, e cila pa dyshim këtë herë e bëri diferencën në fushë.


NGA KONFERENCA E SELEKTORIT TË SPANJËS

Enrique: Më pëlqen loja e Kosovës

Kualifikimet për Botëror/International

Enrique: Më pëlqen loja e Kosovës

07/09/21 @ 20:11

KOMISIONI DISIPLINOR

Suspendohet trajneri i Drenicës

FFK Superliga

Suspendohet trajneri i Drenicës

07/09/21 @ 19:48

FLORENT HADËRGJONAJ

Dëshira, të bëjmë diçka historike!

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Dëshira, të bëjmë diçka historike!

07/09/21 @ 19:39

ANGLIA U21 - KOSOVA U21

Anglia U21 - Kosova U21, 11-shet startuese

Përfaqësuesja/International

Anglia U21 - Kosova U21, 11-shet startuese

07/09/21 @ 19:01

KOSOVA - SPANJA

Challandes: Spanja e fortë, na duhet paraqitje speciale

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Spanja e fortë, na duhet paraqitje speciale

07/09/21 @ 17:35

MUNGESAT KUQEZI

Për të lënduarit vendoset nesër, situata aktuale te Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Për të lënduarit vendoset nesër, situata aktuale te Shqipëria

06/09/21 @ 23:41

NGA ANGLIA

Kosova U21 e gatshme për Anglinë, flasin Veliu e Kurtulus

Kualifikimet për Evropian/Përfaqësuesja

Kosova U21 e gatshme për Anglinë, flasin Veliu e Kurtulus

06/09/21 @ 23:31

SHQIPËRIA U21

Paraqitje e zbehtë, Shqipëria U21 mposhtet nga Çekia U21

Kombëtarja/International

Paraqitje e zbehtë, Shqipëria U21 mposhtet nga Çekia U21

06/09/21 @ 19:49

FLORENT HADËRGJONAJ

Dëshira, të bëjmë diçka historike!

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Dëshira, të bëjmë diçka historike!

07/09/21 @ 19:39

ANGLIA U21 - KOSOVA U21

Anglia U21 - Kosova U21, 11-shet startuese

Përfaqësuesja/International

Anglia U21 - Kosova U21, 11-shet startuese

07/09/21 @ 19:01

KOSOVA - SPANJA

Challandes: Spanja e fortë, na duhet paraqitje speciale

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Spanja e fortë, na duhet paraqitje speciale

07/09/21 @ 17:35

NGA ANGLIA

Kosova U21 e gatshme për Anglinë, flasin Veliu e Kurtulus

Kualifikimet për Evropian/Përfaqësuesja

Kosova U21 e gatshme për Anglinë, flasin Veliu e Kurtulus

06/09/21 @ 23:31

PARA NDESHJES NDAJ ANGLISË U21

Shpresat dardane arrijnë në Londër

Kualifikimet për Evropian/Përfaqësuesja

Shpresat dardane arrijnë në Londër

06/09/21 @ 18:02

MUNGESA TE SPANJA

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

06/09/21 @ 16:12

KOSOVA

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

06/09/21 @ 12:08

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kemi humbur dy pikë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kemi humbur dy pikë

06/09/21 @ 00:11

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

05/09/21 @ 23:42

KOSOVA-GREQIA

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

05/09/21 @ 22:40


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja