Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MUNGESAT KUQEZI

Për të lënduarit vendoset nesër, situata aktuale te Shqipëria

Foto: FSHF

Për të lënduarit vendoset nesër, situata aktuale te Shqipëria


Teksti & Video: FSHF

6 September, 2021 @23:41

Kombëtarja shqiptare ka zhvilluar këtë të hënë një seancë stërvitore në kompleksin Tropikal në Durrës në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e radhës të eliminatoreve të Botërorit “Katar 2022” ndaj San Marinos. Lojtarët që u aktivizuan si titullarë në ndeshjen ndaj Hungarisë të dielën mbrëma zhvilluan vetëm një seancë të reduktuar dhe pa ngarkesa fizike.

Albania celebration vs Hungary

Ndërsa pjesa tjetër e grupit bëri një seancë të plotë nën drejtimin e trajnerit Edoardo Reja dhe stafit të tij. Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se disa lojtarë që kanë probleme fizike pas duelit me Hungarinë i janë nënshtruar testeve dhe pritet përgjigja e stafit mjekësor për të konkluduar nëse do të jenë të gatshëm për ndeshjen e nesërme.

Marash Kumbulla

Për Sokol Cikalleshin, i cili nuk u aktivizua ndaj hungarezëve për shkak të një lëndimi në gju, do të vendoset nesër në mëngjes nëse do të mund të luajë ndaj San Marinos ose jo. Sulmuesi ka zhvilluar stërvitje të ndarë. Lëndime të vogla kanë pësuar edhe Lorenc Trashi, Nedim Bajrami e Bekim Balaj, por që të tre parashikohet të jenë gati për lojë sipas stafit mjekësor kuqezi.

Albania

Amir Abrashi do të mungojë ndaj San Marinos për shkak se ka pësuar një tërheqje dhe ka nevojë për një pushim për t’u kthyer në fushë. Në sfidën e të mërkurës do të mungojë edhe mesfushori Klaus Gjasula, i suspenduar pas kartonit të marrë ndaj Hungarisë.

Shqipëria do të luajë ndaj San Marinos sfidën e tretë të shtatorit në kualifikimet drejt Botërorit “Katar 2022”. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena” dhe do të startojë në ora 20:45.


NGA ANGLIA

Kosova U21 e gatshme për Anglinë, flasin Veliu e Kurtulus

Kualifikimet për Evropian/Përfaqësuesja

Kosova U21 e gatshme për Anglinë, flasin Veliu e Kurtulus

06/09/21 @ 23:31

BALLKANI

Ballkani transferon mefushorin Mateli

FFK Superliga/Transfere

Ballkani transferon mefushorin Mateli

06/09/21 @ 18:19

SHQIPËRIA U21

Paraqitje e zbehtë, Shqipëria U21 mposhtet nga Çekia U21

Kombëtarja/International

Paraqitje e zbehtë, Shqipëria U21 mposhtet nga Çekia U21

06/09/21 @ 19:49

PARA NDESHJES NDAJ ANGLISË U21

Shpresat dardane arrijnë në Londër

Kualifikimet për Evropian/Përfaqësuesja

Shpresat dardane arrijnë në Londër

06/09/21 @ 18:02

REFEREE

Visar Kastrati delegohet në ndeshjen Bullgari – Uells (U21)

International

Visar Kastrati delegohet në ndeshjen Bullgari – Uells (U21)

06/09/21 @ 16:34

SELEKTORI I SPANJËS

Enrique: Fokusohemi te Kosova

Kualifikimet për Botëror/International

Enrique: Fokusohemi te Kosova

06/09/21 @ 16:35

SELEKTORI I SPANJËS

Enrique: Fokusohemi te Kosova

Kualifikimet për Botëror/International

Enrique: Fokusohemi te Kosova

06/09/21 @ 16:35

PAS NDËRPRERJES

FIFA del me njoftim për ndërprerjen në ndeshjen Brazili-Argjentina

Kualifikimet për Botëror/International

FIFA del me njoftim për ndërprerjen në ndeshjen Brazili-Argjentina

06/09/21 @ 16:26

MUNGESA TE SPANJA

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

06/09/21 @ 16:12

KOSOVA

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

06/09/21 @ 12:08

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kemi humbur dy pikë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kemi humbur dy pikë

06/09/21 @ 00:11

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

05/09/21 @ 23:42

KOSOVA-GREQIA

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

05/09/21 @ 22:40

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

05/09/21 @ 20:52

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

05/09/21 @ 19:57

KOSOVA - GREQIA

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

05/09/21 @ 19:23


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror