Të gjitha lajmet

COMMUNITY SHIELD

Manchester City e nis me titull

Manchester City e nis me titull

5 August, 2018 @19:36

Chelsea
Manchester City
Chelsea 0 : 2 Manchester City
S.AGUERO 13', 58'

Stadiumi: Wembley
Sergio Agueros iu deshën vetëm 13 minuta që të shënojë golin e tij të dyqindtë për Manchester Cityn. Ai shënoi edhe golin e dytë, në minutën e 58të pas një kundërsulmi të rrjedhshëm të ‘qytetarëve’ për rezultatin final 2-0 kundër Chelseat në finalen e Community Shield. Për Manchester Cityn ësht ky titulli i tretë këtë vit pas Carabao Cup dhe Premier League, ndërkohë Maurizio Sarri e nis me humbje karrierën në stolin e Chelseat.

SUPERKUPA: PSG - MONACO

“SUPER” PSG

Foto: Ligue 1

4 August, 2018 @18:14

Superkupën e Francës, arriti ta fitojë kampioni aktual Paris Saint Germain me rezultat të thellë 4-0 Monacon. Golat për Parisin…

JOHAN CRUYFF

Tifozët mbledhin mjete për ndërtimin e bustit

19 October, 2018 @14:06

Tifozët e Ajaxit të Amsterdamit kanë mbledhur të holla për të ndërtuar bustin e legjendës së futbollit holandez, Johan Cruyff,…

LIGA C E KOMBEVE

Asnjë fitore, rrezik nga Liga D, shkarkohet trajneri

18 October, 2018 @15:17

Pas zhvillimit të katër ndeshjeve në kuadër të Ligës C të Kombeve, Federata e Futbollit të Sllovenisë ka marrë vendim…

EA SPORTS

Konfirmohet: Bolt në FIFA’19

18 October, 2018 @15:02

Njëra ndër lojërat më të famshme e adhuruesve të futbollit, FIFA'19, do të ketë në profilin e lojtarëve edhe Usain…

REFUZON OFERTËN

Bolt refuzon ofertën e skuadrës evropiane

18 October, 2018 @12:33

Tetë herë fituesi Olimpik i sprintit, Usain Bolt, ka refuzuar ofertën e klubit maltez, kanë bërë të ditur mediat e…

MADAGASKARI

Për herë të parë në Kupën e Kombeve

17 October, 2018 @15:27

Reprezentacioni i Madagaskarit në futboll, për herë të parë në histori të vendit të tyre ka arritur të kualifikohet në…

Të gjitha lajmet nga International