Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FORMACIONET STARTUESE

Manchester City - Real Madrid, 11-shet startuese

Manchester City - Real Madrid, 11-shet startuese


17 May, 2023 @20:56

Superdueli në Etihad, që do të nxjerr finalistin e dytë të Stambollit. Ndeshja e parë ka përfunduar me barazim 1-1. Sonte, gjithçka hapur. Guardiola e Ancelotti dalin përballë, vetëm njëri do të sigurojë finalen, për t’i dalë Interit të Simone Inzaghit përballë.

Man City XI: Ederson; Walker, Stones, Dias, Akanji; Rodri, De Bruyne, Gündoğan; Bernardo, Grealish, Haaland.

Real Madrid XI: Courtois; Carvajal, Militão, Alaba, Camavinga; Kroos, Modrić, Valverde; Vinícius Júnior, Rodrygo, Benzema.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League