Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2020

Mattias Svanberg në dispozicion të Andersson të mërkuren

Foto: Svensk Fotboll Official.

Mattias Svanberg në dispozicion të Andersson të mërkuren


19 June, 2021 @21:30

Andersson do të ketë në dispozicion edhe Mattias Svanberg, në ndeshjen e cila do të luhet ditën e mërkurë, në ora 18:00.

Mesfushori suedez ka rezultuar negativ nga virusi Corona. Ai është përsëri në dispozicion për ndeshjen e fundit të grupit, të cilën ekipi i tij kombëtar do të luaj.

Lajm i mirë për Suedinë, pas fitores së së premtes 1-0 ndaj Sllovakisë që i lejoi ata të zinin vendin e parë të menjëhershëm në Grupin E: në funksion të ndeshjes së fundit kundër Polonisë, ndoshta vendimtar për kualifikimin, trajneri Andersson do të ketë edhe Mattias Svanberg në dispozicion të tij.

Mesfushori i Bolonjës në fakt doli negativ pasiqë  me datën 8 qershor kishte rezultuar pozitiv, siç konfirmohet nga trajnimi që ai mori pjesë së bashku me pjesën tjetër të grupit suedez. Kjo u njoftua nga vetë federata, përmes një postimi në profilet e saj sociale, konkretisht në Twitter.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani