Të gjitha lajmet

KOSOVA-TURQIA

Mbrojtja e zbehtë, Kosova mposhtet nga Turqia

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Mbrojtja e zbehtë, Kosova mposhtet nga Turqia

11 June, 2017 @22:24

Kosova
Turqia
Kosova 1 : 4 Turqia
A. Rrahmani 22' 6' V. Şen, 31' C. Ünder, 60' B. Yılmaz, 82' O. Tufan

Loro Boriçi, Shkodër
Mbrojtja e zbehtë, Kosova mposhtet nga Turqia

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe për të pestën herë në Grupin I kualifikues për Kampionatin Botëror Rusia 2018.

Djelmoshat e Albert Bunjakit, përsëri kanë çaluar në mbrojtje, duke i dhënë mundësi të shënojnë turqve nga rastet minimale që i kishin për të fituar.

Në momentin kur Amir Rrahmani barazoi për Kosovën në pjesë të parë, 1-1, disi u ngjallën shpresat, por shpejt një gabim tjetër, kushtoi me gol dhe prej atëherë Kosova nuk krijoi mjaftueshëm për të bërë diçka më shumë në ndeshje.

Në pjesë të dytë, kosovarët ishin në disavantazh 1-2 dhe pësuan edhe njëherë nga Burak Yilmaz për 1-3.

Më pas, Ozan Tufan shënoi për 1-4.

Shiko: TABELAT DREJT RUSIA 2018

Pjesa e parë, e cila u mbyll 1-2, kaloi me pak raste konkrete për shënim në të dyja anët, ndërsa ishin turqit ata që e gjetën golin në dy rastet e vetme për gol, të ndihmuar nga një mbrojtje e ‘ngathtë’ e Kosovës.

p

Fillimisht me kokë shënoi Sen për 0-1 që në minutën e 6’, derisa Kosova reagoi me golin e Amir Rrahmanit gjithashtu me kokë. Gjithsesi, avantazhi i mysafirëve u rikthye, me anësorin Under që shënoi për 1-2 dhe pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në fund, Kosova mbetet me një pikë të fituar nga ndeshja e parë kualifikuese ndaj Finlandës. Ndërsa Turqia ngritet lart dhe barazohet me pikë me Ukrainën, duke vazhduar shpresën për Botëror.

pKOSOVË - TURQI

Lëndohet Ujkani, inkuadrohet Nurkovic

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @21:54

Samir Ujkani, i cili ishte në dyshim për këtë takim por megjithatë startoi, është lënduar në minutën e 53’ dhe…

PP: IZRAELI-SHQIPËRIA

Shqipëria me Sadikun, drejt fitores

11 June, 2017 @21:34

Shqipëria është duke udhëhequr 0-2 në Haifa të Izraelit, me anë të golave të bukur të sulmuesit Armando Sadiku. …

KOSOVË - TURQI

Kosova në disavantazh pas 45 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @21:30

Pas 45 minutave lojë, rezultati shënon 1-2 në të mirë të Turqisë. Kosova reagoi mirë pas golit të parë të…

KOSOVË - TURQI

Barazon Rrahmani!

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @21:09

Pas golit të pësuar, Kosova ka reaguar! Amir Rrahmani ka shënuar me kokë për 1-1, për ta elektrizuar atmosferën në…

GRUPI I

Ukraina kapërcen në pozitë të dytë

11 June, 2017 @21:05

Ukraina ka shënuar fitore në duelin e parë të Grupit I kualifikues për Botëror sonte, duke e mposhtur Finlandën 1-2…

KOSOVË - TURQI

Turqia shënon pas vetëm 5 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @20:56

Në rrezikun e parë për gol, Turqia e ka gjetur epërsinë me golin me kokë të shënuar nga Sen. Momentalisht…

KOSOVË - TURQI

Renditja e lojtarëve në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @20:14

Pas publikimit të formacioneve, është publikuar edhe renditja e lojtarëve në fushë:  

KOSOVË - TURQI

Mot i mirë për lojë, futbollistët në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 June, 2017 @20:08

Mot shumë i mirë me mbi 20 gradë Celsius po mbizotëron në Shkodër. Lojtarët kanë dalur në fushë për përgatitjet…

KOSOVË - TURQI

Fillon hyrja e ‘Dardanëve’, rritet numri i shikuesve

Foto: BOROZANi me foto drejtpërdrejt nga 'Loro Boriçi'

11 June, 2017 @19:49

Ka filluar të rritet paksa numri i të pranishmëve në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës kur jemi 1 orë para filimit…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Izraeli-Shqipëria

11 June, 2017 @19:42

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes, Izraeli-Shqipëria. Shikoni formacionet startuese mëposhtë.

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018