Të gjitha lajmet

FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

Me 7-she, Mitrovica fituese e Kupës

22 May, 2019 @23:36

Skuadra e femrave të Mitrovicës është triumfuese e Kupës së Kosovës.

Ekipi i drejtuar nga ish lojtari i Trepçës, Seid Onbashi, ka vazhduar dominimin në futbollin kosovar të femrave dhe me fitore të lehtë në finale ndaj Kosovës së Prishtinës 7-1 ka shkuar sigurt drejt trofeut.

Mitrovica

Ndeshja u zhvillua në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, para pak më shumë se njëqind shikuesish, derisa pjesa e parë përcaktoi fituesin kur mitrovicaset shkuan në pushim me 4-1.

Në pjesë të dytë u shënuan edhe tre gola tjera për përfundimtaren 7-1.

Golashënuese për Mitrovicën ka qenë kapitenia Xhemile Berisha (14’, 59’), Liridona Syla (23’), Kaltrina Biçkaj (29’, 85’, 89’), Donjeta Halilaj (45’), kurse golin e vetëm për Kosovën e Prishtinës e shënoi Fjona Shabani (40’).

Mitrovica

“Nuk kemi pritur se do të fitojmë me këtë rezultat bindës, pasi ndeshjet finale asnjëherë nuk janë të lehta dhe duke pasur parasysh edhe mungesat që kemi pasur në skuadër dhe pikërisht ky sukses i dedikohet futbollisteve që na u kanë lënduar kohët e fundit. I përgëzoj edhe lojtaret e Kosovës (P) që u angazhuan maksimalisht, por realiteti është se ne kemi më shumë cilësi brenda skuadrës dhe edhe një herë u vërtetua se e dominojmë futbollin e femrave në Kosovë,” ka thënë trajneri Onbashi pas fitores.

KOMUNIKATA E KF FERONIKELI

Kampioni reagon për përfoljet

Foto: feronikelifc.com

21 May, 2019 @14:57

Skuadra e Feronikelit ka reaguar ndaj përfoljeve që po i bëjnë disa portale lidhur me kurdisjen e ndeshjeve të këtij…

ZYRTARE

S’ka pushim për Llapin, zyrtarizon përforcimin

TOPSPORTI / A.P

20 May, 2019 @19:58

S’ka pushim për skuadrën e Tahir Batatinës! Një ditë pas përfundimit të sezonit, Llapi ka filluar menjëherë përforcimet për sezonin…

PRISHTINA

Dy herë njëjtë, çuan titullin poshtë

11-shja e Prishtinës para ndeshjes së fundit të stinorit ndaj Feronikelit/ Foto: prishtinafc.com

20 May, 2019 @15:27

Prishtinës assesi nuk po i ec në ndeshjet e fundit të stinorit, edhe pse titullin e kampionit e kishin në…

ORGANIZIM I TROFEUT

Ceremonia zero, as trofeu i njëjtë

20 May, 2019 @13:05

Feronikeli u bë kampion i Kosovës për stinorin 2018/19. Drita ishte kampione e Kosovës për stinorin 2017/18. Por, këto…

MILIONËSHI

Sa harxhoi Feronikeli në sezonin e titullit?

Foto: feronikelifc.com

20 May, 2019 @12:03

Feronikeli u bë kampion me 80 pikë të fituara, 5 më shumë sesa Prishtina, që përfundoi stinorin në vend të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga