Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

1/2: MILAN - INTER

Milan - Inter, 11-shet startuese: mungon ylli portugez

Foto: FC Inter

Milan - Inter, 11-shet startuese: mungon ylli portugez


10 May, 2023 @19:35

Me fillim nga ora 21:00, Milan dhe Inter përballen në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligë të Kampionëve.

11-shet startuese:

AC Milan XI: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernández; Bennacer, Tonali; Brahim Díaz, Krunic, Saelemaekers; Giroud.

Inter XI: Onana; Darmian, Acerbi, Bastoni; Dumfries, Barella, Çalhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro Martínez, Dzeko.

Te Milan bie në sy mungesa e Rafael Leaos, i cili duket se nuk e ka kaluar plotësisht lëndimin e tij. Ai nuk është as në bankën rezervë.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League