Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KASIMPASA 2-3 GALATASARAY

Milot Rashica debuton me fitore te Galatasaray

Milot Rashica debuton me fitore te Galatasaray


11 September, 2022 @21:01

Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, ka debutuar si zëvendësues te ekipi i tij i ri Galatasaray sonte, derisa ekipi mposhti Kasimpasan 2-3 [Bahoken 16, Ciftpinar 90 - Gomis 20, Akturkoglu 50, 69].

Rashica u fut në lojë në 7 minutat e fundit të ndeshjes, shto këtu edhe 5 minuta të kohës shtesë të dhëna nga referi, derisa pati një shut drejt portës së kundërshtarit dhe disa krosime për bashkëlojtarët në qendër të sulmit.

Milot Rashica @ Galatasaray

Te Kasimpasa startues ishin dyshja tjetër e Kosovës, Florent Hadërgjonaj dhe Bersant Celina. Ky i fundi pati një rast tepër të mirë shënimi, që u mohua nga Fernando Muslera në portë të mysafirëve dhe më pas u zëvendësua në fillim të pjesës së dytë.

Hadërgjonaj në anën tjetër, punëtor si gjithnjë me kontribut si në mbrojtje ashtu në sulm, bëri punën e tij në ekip, pa arritur të ndalë ekipin nga humbja.

Pas kësaj fitoreje Galatasaray është i treti në renditje të Superligës turke me 13 pikë nga 6 ndeshje, ndërsa Kasimpasa është e 13-ta në renditje, me 6 pikë nga 6 ndeshje.

 


 
Të gjitha lajmet nga International