Të gjitha lajmet

GRUPI G: DYNAMO 0-2 JUVENTUS

Morata i jep nismë të mbarë Pirlos

Alvaro Morata duke festuar golin e shënuar sonte/ Foto: B/R

Morata i jep nismë të mbarë Pirlos


20 October, 2020 @21:51

Dy gola në pjesë të dytë të shënuar nga i ri-transferuari Alvaro Morata i kanë dhënë fillim të mbarë Juventusit në Ligë të Kampionëve.

Juventus ka mposhtur si mysafir Dynamon e Kievit në stadiumin olimpik të Kievit në Ukrainë, për të marrë 3 pikët e para të stinorit në Grupin G të Ligës së Kampionëve.

Përndryshe kjo natë ka qenë debutuese edhe për Andrea Pirlon në Ligë të Kampionëve si trajner, i cili kështu e nisi me fitore, pas pjesës së parë të përfunduar me barazim pa gola.

E vetmja brengë për Juventusin do të mund të ishte lëndimi i hershëm i Giorgio Chiellinit, që u zëvendësua në minutën e 19 të ndeshjes me turkun Melih Demiral. E në fund, porta e Wojciech Szczesnyt mbeti e paprekur.

Në duelin tjetër të Grupit G, Barcelona pret Ferencvarosin në CampNou.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41


Të gjitha lajmet nga Champions League