Të gjitha lajmet

FERNERBAHÇE - KONYASPOR

Muriqi me projektil, Feneri deklason Konyan

FOTO / Fenerbahçe

Muriqi me projektil, Feneri deklason Konyan

26 October, 2019 @21:38

Një super gol nga ylli i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi dhe 4 tjera nga bashklojtarët e tij, Fenerbahçe e mposht Konyasporin me rezultat 5-1.

Fenerbahçe e nisi ndeshjen furrishëm, duke shënuar me Garry Rodriguesin në minutën e 11’ dhe Mathias Jorgensen në minutën e 14’, derisa goli i kundërshtarit erdhi nga autogli i mbrojtësit të Fenerbahçes Serdar Aiziz.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me golin e Ozan Tufanit (3-1), i cili shënoi pas asistimit të Rodgriguesit.

Në pjesën e dytë, Luiz Gustavo shënoi golin e katërt, derisa një super gol erdhi nga Vedat Muriqi në minutën e 82’.

Muriqi me një goditje të fuqishëm nga distanca e vulosi rezultatin në 5-1.

Me këtë fitore Fenerbahçe ngritet në pozitën e dytë me 17 pikë në total.

ZYRTARE

Shkëndija bën parakontratë me Dallkun

Foto: KFShkendija.com

24 October, 2019 @12:27

Kuqezinjtë kanë siguruar përforcimin e parë për afatin kalimtar të dimrit, pasi që tani është firmosur kontratë me mbrojtësin kosovar…

TURQI

Hadërgjonaj dhe Muriqi, bashkëlojtarë edhe në Turqi?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 October, 2019 @14:29

Pas transferimit të Vedat Muriqit, duket se Fenerbahçe është e interesuar edhe për një tjetër futbollist të Kosovës. Bëhet fjalë…

DENIZLISPOR - FENERBAHCE

Vedat Muriqi përsëri në skenë

20 October, 2019 @20:29

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, përsëri ishte më i miri në fitoren e Fenerbahçes. Feneri e mposhti Denizlisporin…

UEFA

Uefa vendos për ndeshjet në mes të Kosovës dhe Rusisë

18 October, 2019 @21:45

Paneli i urgjencës së UEFA-së, pas një mbledhjeje ka vendosur për ndeshjet që do t’i zhvillojnë skuadrat nga Kosova dhe…

PAS INCIDENTIT

4 tifozë bullgarë arrestohen pas incidentit

16 October, 2019 @11:58

Katër tifozë bullgarë janë arrestuar pas ofendimeve raciste të tyre në përballjen kualifikuese për EURO 2020 ndërmjet Bullgarisë dhe Anglisë,…

Të gjitha lajmet nga International