Të gjitha lajmet

FENERBAHCE - GAZISEHIR

Muriqi me super gol, Fenerbahçe e nis bindshëm

Muriqi me super gol, Fenerbahçe e nis bindshëm

19 August, 2019 @20:49

Me një super gol të shënuar nga sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës,Vedat Muriqi, Fenerbahçe e nisi stinorin në mënyrën më të mirë.

Feneri e mposhti Gazisehirin me rezultat 5-0.

Djelmoshat e trajnerit Ersun Yanal, në 25 minutëshin e parë, fituan 3 penallti, prej tyre një nuk arriti të shënoi Moses, i cili kishte shënuar golin e parë pikërisht nga penalltia.

Në minutën e 17’, Vedat Muriqi pas një asistimi nga Emre Belezoglu shënoi një super gol, derisa Emre më pas shënoi nga penalltia.

Në pjesën e dytë, Fenerbahçe e kontrolloi ndeshjen, kurse goli i katërt erdhi nga Nabil Dirar në minutën e 74, e krejt në fund rezultatin e vulosi i riu Ferdi Kadioglu për 5-0.

FUTBOLLISTI I RADHËS TE DINAMO E ZAGREBIT

Sa i kushtoi Lirim Kastrati Dinamos?!

Foto: gnkdinamo.hr

17 February, 2020 @19:10

Mediat kroate pas zyrtarizimit të transferit të Lirim Kastratit në drejtim të Dinamo Zagrebit kanë zbuluar shumë e transferit të…

TURNE MIQËSOR PËR FUTBOLLISTET/ËT

Vajzat e djemtë U19 të Kosovës, për Pavarësi në Itali

Foto: FFK

16 February, 2020 @16:42

Dy ekipet kombëtare të Kosovës U19 në konkurrencën e meshkujve dhe Kombëtarja e femrave janë ftuar në turnetë që do…

KROACI

Hap i madh për Lirim Kastratin, transferohet te gjigandi kroat

9 February, 2020 @12:06

Një hap i madh për Lirim Kastratin! Sulmuesi nga Hogoshti raportohet ta ketë kompletuar transferimin e tij te Dinamo i…

SHQIP NË BOTË

22 lojtarë, 8 shqipe, Zhegrova me asist

8 February, 2020 @21:02

Në ndeshjen e zhvilluar sonte mes Zürichut dhe Baselit në kuadër të Superligës së Zvicrës, pjesë e ndeshjes ishin 8…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Anel Rashkaj prezantohet te ekipi i ri i tij

Fotot: SJK

8 February, 2020 @16:35

Mesfushori dhe kapiteni i parë i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, sot është bërë zyrtarisht me ekip të ri. …

Të gjitha lajmet nga International