Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i luajtur sot në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë.

Vushtrria dhe Drenica shënuan që të dyja nga dy herë, duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me rezultatin final 2-2 dhe pikët mes skuadrave të ndahen.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e Qemajl Elshanit (6’), e më pas vendasit barazuan me golin e De Paulas në minutën e 29’, për të shkuar kështu në pushim me rezultat të barabartë 1-1.

TABELA AKTUALE

Në gjysmën e dytë të ndeshjes, ishte Harmon De Gawe i Drenicës ai që shënoi për 1-2, kurse fitoren mysafirëve ia mohoi Nertil Hoxhaj, i cili me një supergol nga gjuajtja e lirë në minutën e 88’ të ndeshjes ia mundësoi një pikë skuadrës së tij.

Barazimi i sotëm bën që pas 5 xhirove që të dyja këto skuadra të kenë nga 5 pikë.

Në xhiron që vjen, Vushtrria i shkon Ballkanit në Suharekë, kurse Drenica luan në udhëtim te Ferizaji.

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19 September, 2019 @17:55

Me një gol të Edon Sadriut në minutën e 84’ të duelit, Ferizaji arriti të shënojë fitore tejet të vlefshme…

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19 September, 2019 @17:54

Pas humbjes nga Drita xhiron e kaluar, Nikli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19 September, 2019 @15:35

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe të Ferizajit. DUKAGJINI: Neziri, Syla, Jashanica, Haliti, Lloga, Mamullaku, Dushi, Mustafa, Beqiri, Merlaku,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19 September, 2019 @15:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Flamurtarit. FERONIKELI: Troshupa, Lladrovci, Prekazi, Thaqi, Islami,  Dabiqaj, Bojku, Hoti, Fazliu, Da…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

19 September, 2019 @15:28

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Drenicës. VUSHTRRIA: Manxholli, Lushtaku, Zabërgja, Dragusha, Azemi, Fazliu, Hoxhaj, Ahmeti, Vinicius De…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga