Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”


19 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i luajtur sot në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë.

Vushtrria dhe Drenica shënuan që të dyja nga dy herë, duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me rezultatin final 2-2 dhe pikët mes skuadrave të ndahen.

Të parët në epërsi kaluan vendasit me golin e Qemajl Elshanit (6’), e më pas vendasit barazuan me golin e De Paulas në minutën e 29’, për të shkuar kështu në pushim me rezultat të barabartë 1-1.

TABELA AKTUALE

Në gjysmën e dytë të ndeshjes, ishte Harmon De Gawe i Drenicës ai që shënoi për 1-2, kurse fitoren mysafirëve ia mohoi Nertil Hoxhaj, i cili me një supergol nga gjuajtja e lirë në minutën e 88’ të ndeshjes ia mundësoi një pikë skuadrës së tij.

Barazimi i sotëm bën që pas 5 xhirove që të dyja këto skuadra të kenë nga 5 pikë.

Në xhiron që vjen, Vushtrria i shkon Ballkanit në Suharekë, kurse Drenica luan në udhëtim te Ferizaji.


PRISHTINA

Dellova: Kam festuar, s’kam provokuar

FFK Superliga

Dellova: Kam festuar, s’kam provokuar

27/02/21 @ 23:47

LEONIT ABAZI

Abazi tregon emocionet pas golit të fitores në minutat shtesë

FFK Superliga

Abazi tregon emocionet pas golit të fitores në minutat shtesë

27/02/21 @ 20:24

PAS NDESHJES

Idrizi fajëson gjyqtarët për humbjen

FFK Superliga

Idrizi fajëson gjyqtarët për humbjen

27/02/21 @ 16:29

PAS NDESHJES

Curri: Ishim të përgatitur për maksimumin e pikëve

FFK Superliga

Curri: Ishim të përgatitur për maksimumin e pikëve

27/02/21 @ 16:23

VIDEO

Festë e madhe në zhveshtoren e Prishtinës pas fitores ndaj Trepçës’89

FFK Superliga

Festë e madhe në zhveshtoren e Prishtinës pas fitores ndaj Trepçës’89

27/02/21 @ 15:30

TREPÇA '89 - PRISHTINA

16 ndeshje pa humbje, Prishtina s’ndalet as në Mitrovicë

FFK Superliga

16 ndeshje pa humbje, Prishtina s’ndalet as në Mitrovicë

27/02/21 @ 14:59

PODUJEVË

Llapit i kthehen edhe 2 futbollistë të rëndësishëm

FFK Superliga

Llapit i kthehen edhe 2 futbollistë të rëndësishëm

27/02/21 @ 12:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

27/02/21 @ 12:18

TREPÇA '89 - PRISHTINA

Trepça ‘89 - Prishtina, hapin xhiron XXII

FFK Superliga

Trepça ‘89 - Prishtina, hapin xhiron XXII

27/02/21 @ 10:10

SUPERLIGA

Caktohen referët e xhiros 22 në Superligë

FFK Superliga

Caktohen referët e xhiros 22 në Superligë

26/02/21 @ 23:01


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga