Të gjitha lajmet

VENDIMI I RADHËS ME TIFOZË

Në 30% të stadiumit bën të ketë tifozë

Në 30% të stadiumit bën të ketë tifozë

3 June, 2020 @16:04

Federata e Futbollit të Bullgarisë ka marrë vendim që në rifillim të kampionatit të lejohen edhe tifozët në stadiume.

Tifozët duhet të jenë jo më shumë se 30% e kapacitet të ulëseve të stadiumit.

Bullgaria ka vendosur që të vazhdojë stinorin në një version të shkurtuar të saj.

Lider i Parva Ligas bullgare është Ludogorets me 55 pikë, 9 pikë para 3 ekipeve Lokomotiv Plovdiv, Levski Sofia dhe CSKA Sofia, që kanë nga 46.

Stinori do të rifillojë këtë fundjavë në Bullgari me duelet që do të nisin të premten.

TRAJNERI I RI

Rikthehet Paolo Tramezzani

Foto: sion/official

3 June, 2020 @15:34

Ish ndihmës trajneri i kombëtares shqiptare, Paolo Tramezzani, është rikthyer te ekipi i Sionit në elitën zvicerane të fubollit. …

SONTE

Rifillon edhe Portugalia

3 June, 2020 @13:12

Me duelet Portimonense - Gil Vicente dhe Famalicao - Porto, sonte rinis edhe kampionati i Portugalisë në futboll, Primeira Liga.…

MEDIA

Përkrahja e “Plisave” dëgjohet edhe në Brazil

Screenshot: GloboEsporte

3 June, 2020 @11:23

Përkundër se Brazili nuk e ka pranuar Kosovën si shtet, fuqia e sportit përsëri e bën të veten. Pas…

SHKUP

Shkupi refuzon testet në spitale private

Foto: fcshkupi.com

1 June, 2020 @14:29

Skuadra e Ligës së Parë në Maqedoninë veriore, KF Shkupi ka përgënjeshtëruar disa njoftime që kanë thënë se ekipi po…

KUPA E KROACISË

Eliminohet Osijeku i Grezdës, Lirim Kastrati mëson rivalin e finales

Foto: NKOsijek/fb

1 June, 2020 @13:39

Pas fitores së thellë ndaj Slavenit në gjysmëfinale të Kupës, Lirim Kastrati me shokë mbrëmë shikuan gjysmëfinalen tjetër të…

Të gjitha lajmet nga International