Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Nëse shitet Muriqi, Fener do të ndjek Dzekon

Nëse shitet Muriqi, Fener do të ndjek Dzekon

29 May, 2020 @15:38

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, që po kërkohet nga disa klube evropiane pritet të largohet këtë verë nga Fenerbahçe.

Ndërsa së fundi, Fotomaç, ka bërë të ditur se Fenerbahçe tashmë ka gjetur njeriun për ta zëvendësuar kosovarin.

Në artikull shkruan: “Nëse Fenerbahçe arrin të shes Muriqin për shifrën mbi 20 milionë euro, atëherë do të bëj çmos për të nënshkruar me sulmuesin boshnjak, Edin Dzeko.”

Vedat Muriqi & Edin Dzeko

Për më tepër, aty shkruan se Dzeko është adhurues i Turqisë, pasi që thuaje çdo vjet një pjesë të pushimit veror e bën aty.

Dzeko 34 vjeç që aktualisht luan te Roma në këtë stinor në Serie A ka shënuar 12 gola. Ky është stinori i pestë që sarajevasi po e kalon në kryeqytetin italian.

Më parë ka qenë lojtar i Manchester Cityt, Wolfsburgut dhe Teplices në Çeki.

SERIE B CAKTON DATËN

Edhe Serie B merr datat për rifillim

28 May, 2020 @22:59

Kategoria e dytë e futbollit profesionist italian, Serie B, ka mësuar datat për rifillim të stinorit sot, pasi që u…

RIFILLON FUTBOLLI ITALIAN

Zyrtare: Serie A dhe Coppa Italia kanë datat për rifillim

28 May, 2020 @21:51

Futbolli italian tashmë edhe zyrtarisht ka datat e sakta për rifillim. Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, ka konfirmuar…

MILAN

Milan: Ibra s’ka lëndim të rëndë

26 May, 2020 @14:55

Përmes një komunikate të lëshuar në web-faqen zyrtare të klubit, Milan ka bërë të ditur se sulmuesi suedez i ekipit,…

MILAN

Ibra në rrezik të përfundimit të karrierës?!

Foto: acmilan/fb

25 May, 2020 @15:42

Sulmuesi suedez i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka marrë një lëndim serioz sot në stërvitje me ekipin e tij dhe sipas…

LA GAZZETTA

Lazio heq dilemat, synimi kryesor: Marash Kumbulla

17 May, 2020 @0:45

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është bërë synimi primar i Lazios, ka bërë të ditur para pak çastesh La…

Të gjitha lajmet nga Serie A