Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITORE NË DERBIN E "NERAZZURRËVE"

Inter mposht Atalantën dhe zgjeron epërsinë në krye

Inter mposht Atalantën dhe zgjeron epërsinë në krye


4 November, 2023 @20:04

Me anë të golave të shënuara nga Hakan Çalhanoglu (40’ pen.) dhe Lautaro Martinez (57’) Inter ka shënuar fitore ndaj Atalantës së papërshtatshme si mysafir sot, për të zgjeruar në pesë pikë dallimin ndaj Juventusit ndjekës në krye të renditjes, me një ndeshje më shumë të luajtur. Inter mposhti Atalantën me rezultat, 1-2, ku golin e vetëm për vendasit e shënoi Gianluca Scamacca (61’).

Dy futbollistët e Shqipërisë kanë qenë pjesë e lojës sonte, ku Berat Djimsiti startoi te Atalanta duke luajtur për 90 minuta, ndërsa Kristjan Asllani luajti 5 minutat e fundit të ndeshjes, duke zëvendësuar Hakan Çalhanoglun. Me fitore, Inter bën 28 pikë nga 11 ndeshje duke qenë lider, ndërsa Atalanta e pesta ka 19 pikë nga po aq ndeshje.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A