Të gjitha lajmet

BAYERN

Neuer barazon legjendën Kahn

Foto: Bayern/fb

Neuer barazon legjendën Kahn


20 January, 2021 @23:03

Portieri i Bayern Munchenit, Manuel Neuer, që vlerësohet të jetë ndër më të mirët në botë, me portën e paprekur në përballjen e sontme të Bayernit ka barazuar rekordin e portierit legjendar të ekipit, Oliver Kahn.

Tashmë, Neuer ka 196 ndeshje pa pranuar gol në portën e tij si portier i Bayernit, sa ka edhe rekorderi Kahn.

Në cilëndo ndeshje të radhës, Neuer me portë të radhës të paprekur do të shkruajë historinë duke dalë i pari në histori të portierëve të bavarezëve për këtë arritje.


BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Bundesliga/Transfere

Reinier qëndron në Dortmund

26/01/21 @ 15:58

BUNDESLIGA 2

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

24/01/21 @ 16:06

BUNDESLIGA

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

23/01/21 @ 20:36

BUNDESLIGA

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

Bundesliga/Transfere

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

23/01/21 @ 13:29

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

BUNDESLIGA

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

Bundesliga

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

22/01/21 @ 22:44

MILOT RASHICA

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

22/01/21 @ 15:36

PREMIER LEAGUE

Mateta transferohet te Crystal Palace

Premier League/Bundesliga/Transfere

Mateta transferohet te Crystal Palace

21/01/21 @ 13:39


Të gjitha lajmet nga Bundesliga