Të gjitha lajmet

FERONIKELI - SANTA COLOMA

Nikli tregon fuqinë me 10 lojtarë, tash përballë The New Saints

FOTO/ Feronikeli

Nikli tregon fuqinë me 10 lojtarë, tash përballë The New Saints

28 June, 2019 @22:47

Kampioni i Superligës së Kosovës, Feronikeli, me golin e shënuar në minutat e fundit përmes Kastriot Rexhës, e eliminoi skuadrën Santa Coloma nga raundi i paraeliminar i Ligës së Kampionëve.

Ndeshja përfundoi me rezultat 2-1 në favor të Niklit.

Goli i parë erdhi nga skuadra mysafire në minutën e 52’, pas një goditjeje të fuqishëm të Jesus Davis Sosas nga distanca, pak minuta pasi Nikli kishte mbetur me 10 lojtarë pas përjashtimit të Yll Hoxhës, mirëpo, skuadra nga Drenasi nuk u dorëzua.

Në minutën e 58’ shënoi Mevlan Zeka, kurse golin e fitores e shënoi Kastriot Rexha, kështu e kaloi në fazën e parë të kualifikimeve në Ligën e Kampionëve skuadrën e tij.

Kjo arritje është historike për Niklin, me skuadrën nga Drenasi që arrin raundin kualifikues që në debutimin e tij në garat evropiane.

Në fazën tjetër, Feronikeli do të takohet me skuadrën uellsiane The New Saints.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Santa Coloma

28 June, 2019 @20:26

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Santa Colomas. FERONIKELI: Troshupa, Dabiqaj, Lladrovci, Zeka, Fazliu, Carioca, Bojku, Islami, Rexha,…

CHAMPIONS LEAGUE

Ndeshja historike për Feronikelin

FOTO/ Feronikeli

28 June, 2019 @9:37

Kampioni i Superligës së Kosovës, Feronikeli, sonte në ora 20:45, do të përballet me skuadrën nga Andorra, Santa Coloma, në…

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Prishtina s’fiton në shtëpi, shpreson në ndeshjen e kthimit

TOPSPORTI / G.B

27 June, 2019 @22:42

Edhe pse ishte dukshëm favorite për të shënuar fitore, Prishtina në ndeshjen e parë në fazën preliminare në kuadër të…

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Plisat me porosi para ndeshjes

27 June, 2019 @21:48

Para ndeshjes në kuadër të Europa League ndaj St Joseph’s, tifozët e Prishtinës, Plisat, kanë shpalosur një porosi. Porosia e…

PRISHTINA - ST JOSEPH'S

Prishtina vs. St Joseph’s, 11-shet startuese

Foto: FC Prishtina

27 June, 2019 @19:40

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe St. Joseph’s, skuadra këto që mes vete ndeshen me fillim…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga