Të gjitha lajmet

GAME 3: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Një fitore larg Final Fourit

euroleague.net

Një fitore larg Final Fourit

24 April, 2018 @21:27

Zalgiris Kaunas
Olympiacos
Zalgiris Kaunas 80 : 60 Olympiacos
Brandon DAVIES 18 pikë Vassilis SPANOULIS 14 pikë

ZALGIRIO ARENA

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka arritur të mposhtë Olympiacosin me rezultat 80-60 dhe me këtë triumf është vetëm një fitore larg kualifikimit për në Final Four.

Pjesa e parë ishte ajo që përcaktoi fituesin, pasi që në përfundim të pjesës së parë Zalgiris arriti një epërsi prej 11 pikëve, 47-36.

Te Zalgiris katër lojtarë shënuan pikë dyshifrore Brandon Davies 18, Paulius Jankunas 13, Kevin Pangos 12 dhe Axel Toupane 10 pikë.

Ndërsa tek Olympiacos, vetëm dy lojtarë shënuan pikë dyshifrore, Vassilis Spanoulis 14 pikë dhe Brian Roberts 11 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e katërt e serisë përsëri do të luhet në Lituani më 26 prill.

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 April, 2018 @17:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të zhvillohet të enjten në Pejë, ku Penza e…

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 April, 2018 @10:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një ndeshje kishte që vendoste për skuadrat, nuk ka kaluar…

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 April, 2018 @10:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës, i xhiros XXVIII, ka nxjerrë palestrën 13 qershori dhe…

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 April, 2018 @20:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për ndeshjet e para të serisë gjysmëfinale të Play Off-it në…

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 April, 2018 @16:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18, Divizioni C, që do të mbahet në Prishtinë prej 22 deri…

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 April, 2018 @10:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Indiana Pacersin me rezultat 104-100. …

GAME 4: WIZARDS - RAPTORS

Washingtoni barazon serinë

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:59

Fitorja me rezultat 106-98 e Washingtonir kundër Toronto Raptorsit, bëri që të barazohet seria në këtë përballje. Epërsia prej 14…

GAME 4: SPURS - WARRIORS

Vjen fitorja e nderit nga Spurs

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:55

San Antonio Spurs, duke e mposhtur kampionin aktual, Golden State Warriors, me rezultat 103-90, arriti fitoren e parë në seri. …

GAME 4: BUCKS - CELTICS

Antetokounmpo sjell fitoren në sekondat e fundit

Foto: nba.com

23 April, 2018 @9:51

Milwaukee Bucks, duke e mposhtur Boston Celticsin me rezultat të ngushtë 104-102, e barazoi serinë në ndeshjen e katërt në…

GAME 1: LIPJANI - KALAJA

Lipjani fiton ndeshjen e parë në finale

22 April, 2018 @22:22

Lipjani arriti ta mposht Kalanë me rezultat 76-71, në ndeshjen e parë të finales. Skuadra e Lipjanit ishte në epërsi…

GAME 2: BASHKIMI - PROBET PRISHTINA

Bashkimi pa probleme në finale

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 April, 2018 @21:11

Sikurse në ndeshjen e parë, edhe në ndeshjen e dytë të serisë, vashat e Bashkimit mposhtën Probet Prishtinën, kësaj radhe…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

22 April, 2018 @19:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës, Petrit Zeqiri, do të hynë në ndeshjen e fundit të…

COPA DEL REY

Vazhdimet vendosin finalen e Kupës në El Clasico

17 February, 2019 @22:42

Në kuadër të finales së Kupës së Spanjës, u përballën dy gjigandët spanjoll, Barcelona e Real Madridi. Në El Clasicon…

FENRBAHCE - PANATHINAIKOS

Fenerbahçe siguron Play Offin

8 February, 2019 @21:39

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, duke e mposhtur Panathinaikosin, u bë skuadra e parë që e siguroi Play Offin e Euroleagues…

CSKA MOSKA - REAL MADRID

Ndeshja u vendos në sekondat e fundit

Fotot: euroleague.net

8 February, 2019 @20:31

Përkundër se CSKA Moska kishte marrë epërsinë me lojë të mirë në çerekun e tretë 30-21, për të përgjithshmen 64-61,…

BARCELONA - ZALGIRIS

Barcelona ngritet në zonën e PlayOffit

Foto: euroleague.net

8 February, 2019 @0:10

Një fitore e lehtë në dukje nëse shikohet tabela, mirëpo tepër e vështirë në lojë, derisa Barcelona në çerekun e…

BAYERN - FENERBAHÇE

Dy herë në vazhdime për të fituar liderin

Foto: euroleague.net

31 January, 2019 @23:14

Skuadra gjermane Bayern Munich ka arritur që të ia shkaktoj humbjen e tretë në këtë sezon liderit të Euroligës, Fenerbahçes…

Të gjitha lajmet nga Euroleague