Të gjitha lajmet

BALLKANI

Një nga Gjilani, një nga Nikli, Ballkani me dy përforcime

Foto: FC Ballkani

Një nga Gjilani, një nga Nikli, Ballkani me dy përforcime

1 August, 2020 @15:20

Kanë filluar përforcimet e Ballkanit për sezonin e ri.

Skuadra suharekase, që pati një sezon fantastik sivjet, duket se edhe në sezonin e ri do të jetë prej skuadrave më serioze në ligë.

Sot kjo skuadër ka zyrtarizuar dy përforcime: Mevlan Zekën, sulmues që vjen nga Feronikeli, dhe Kenan Haxhihamzën, që deri më tash ishte portier i skuadrës së Gjilanit.

Të dy këta lojtarë përfunduan kontratat me skuadrat përkatëse dhe vendosën që karrierën ta vazhdojnë te skuadra suharekase me të filluar sezoni 2020/2021.

LLAPI

Donat Mehmeti largohet nga Llapi

1 August, 2020 @11:02

Njëri ndër portierët e Llapit, Donat Mehmeti, nuk do të jetë më pjesë e Llapit. Lajmin e bëri të ditur…

FERONIKELI

Mevlan Zeka ndahet me Feronikelin

31 July, 2020 @23:31

Sulmuesi këmbëshpejt i Feronikelit, Mevlan Zeka, nuk do të jetë pjesë e skuadrës në stinorin e ri. Zeka ka bërë…

POGRADECARI

Bomba e Gjilanit! Super Enea Koliçi përforcon skuadrën

29 July, 2020 @23:45

Gjilani, që përfundoi nënkampion i Kosovës në stinorin 2019/20 dhe siguroi pjesëmarrjen në gara evropiane, ka bërë të ditur përforcimin…

PRISHTINA

Heroi i Kupës John, flet pas ndeshjes

FOTO / Prishtina

29 July, 2020 @21:13

Heroi i Kupës së Kosovës për Prishtinën, Oto John, pas ndeshjes ka thënë se Kupa ishte objektivi i tyre. “Ndjenjë…

FINALJA E KUPËS

Oto John vendimtar, kupa e Prish7inës!

FOTO / Prishtina

29 July, 2020 @19:46

Fituese e Kupës së Kosovës për sezonin 2019/2020 është skuadra e Prishtinës, që këtë garë sot e fitoi për herë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga