Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Danimarka

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Danimarka


3 July, 2021 @22:08

Danimarka e mposhti Republikën Çeke me rezultat 2-1 dhe u kualifikua në gjysmëfinale të EURO 2020.

Sipas ekspertëve të Eurosportit, notat e futbollistëve në këtë ndeshje janë:

Republikën Çeke: Vaclik 7; Coufal 7, Celustka 6, Kalas 7, Boril 6; Holes 6, Soucek 7; Masopust 5, Barak 7, Sevcik 6; Schick 7 REZ: Jankto 7, Krmencik 6, Brabec 6, Vydra 5, Darida 6.

Danimarka: Schmeichel 7; Christensen 7, Kjaer 7, Vestergaard 6; Stryger 7, Hojbjerg 7, Delaney 7, Maehle 8*; Braithwaite 5, Dolberg 7, Damsgaard 7.
REZ: Poulsen 7, Norgaard 6, Wass 7, Andersen 6, Jensen 6.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani