Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Suedia - Ukraina

Notat e futbollistëve: Suedia - Ukraina


30 June, 2021 @0:03

Ukraina e mposhti Suedinë në vazhdime me rezultat 2-1 dhe u kualifikua në çerekfinale të EURO 2020.

Sipas ekspertëve të Eurosportit, notat e lojtarëve në këtë duel janë:

SUEDIA: Sweden: Olsen 7, Lustig 6, Lindelof 7, Danielson 6, Augustinsson 6, Larsson 6, Ekdal 6, Olsson 7, Forsberg 8, Kulusevski 7, Isak 5. REZ: Bengtsson 6,Krafth 6, Claessen 6, Quaison 6, Berg 6, Helander 5.

UKRAINA: Bushchan 6, Karavayev 7, Kryvtsov 6, Zabarnyi 7, Matviyenko 7, Shaparenko 7, Stepanenko 7, Sydorchuk 6, Yarmolenko 7, Yaremchuk 6, Zinchenko 9. REZ: Malinovsky 7, Besedin 6, Makarenko 6, Tsygankov 6, Dovbyk 8, Bezus 6.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani