Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS: TUR - ITA

Notat e futbollistëve: Turqia-Italia

Foto: uefa.com

Notat e futbollistëve: Turqia-Italia


11 June, 2021 @23:03

Ndeshja e parë e EURO2020 ka përfunduar me fitore bindëse të Italisë ndaj Turqisë.

Ekipi i Roberto Mancinit shpërtheu në përballje ndaj turqëve duke i mposhtur me rezultat 3-0.

Ndërsa sa i përket notave të futbollistëve, sipas vlerësimit të Eurosport janë këto:

Turqia: Cakir 7, Celik 6, Demiral 5, Soyuncu 6, Meras 6, Yokuslu 5, Karaman 5, Tufan 5, Yazici 5, Calhanoglu 6, Burak Yilmaz 7. REZ: Under 6, Kahveci 5, Ayhan 5, Dervisoglu 5.

Italia: Donnarumma 7, Florenzi 6, Bonucci 8, Chiellini 8, Spinazzola 9, Barella 8, Jorginho 9, Locatelli 8, Berardi 8, Immobile 8, Insigne 8. REZ: Di Lorenzo 7, Belotti 6, Chiesa 6, Cristante 6, Bernardeschi 6.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian