Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Uellsi - Danimarka

Notat e futbollistëve: Uellsi - Danimarka


26 June, 2021 @21:13

Danimarka me fitoren përballë Uellsit me rezultat 0-4, arriti të kualifikohet në çerekfinale të EURO 2020.

SKEMA E EURO 2020

Sipas ekspertëve të Eurosportit, notat e lojtarëve në këtë përballje janë:

Uellsi: Ward 6; Roberts 6, Mepham 5, Rodon 5, Davies 6; Allen 6, Morrell 5, Ramsey 6; James 6, Moore 5, Bale 6
REZ: Williams 5, Wilson 4, Brooks 5, Roberts 6.

Danimarka: Schmeichel 6; Christensen 7, Kjaer 6, Vestergaard 7; Stryger Larsen 6, Hojbjerg 7, Delaney 7, Maehle 8; Braithwaite 7, Dolberg 7, Damsgaard 7
REZ: Jensen 7, Norgaard 6, Cornelius 7, Boilesen 6, Andersen 6


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani