Të gjitha lajmet

KUPA E KOSOVËS: 1/16

Pa befasi, Prishtina vazhdon tutje

Foto: FC Prishtina

Pa befasi, Prishtina vazhdon tutje

28 November, 2019 @15:07

Pa befasi, skuadra e Prishtinës ka arritur që me rezultat të thellë 4-0 ta mposhtë skuadrën e Minatorit, për të kaluar kështu në rrethin tjetër të Kupës së Kosovës.

Golashënuesit e Prishtinës sot ishin Meriton Korenica 37’, Gauthier Mankenda 48’, Alban Shillova 52’ dhe Kreshnik Uka 59’, derisa për mysafirët nuk pati gol të nderit.

SKEMA E KUPËS

Kështu, Prishtina lehtësisht kalon në 1/8 e finales, derisa kundërshtarin e së tetës do ta kuptojë pas shortit.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga