Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BENFICA 3-0 BARCELONA

Pa gol e pa pikë, Barcelona vazhdon shkretë

Pa gol e pa pikë, Barcelona vazhdon shkretë


29 September, 2021 @22:51

Barcelona nuk ka të këndellur dhe tashmë rrezikon seriozisht mos kalimin e fazës grupore të Ligës së Kampionëve, që do të jetë një rekord në vete ky për katalonasit.

Pas humbjes nga Bayerni në xhiron e parë të Grupit E të Ligës së Kampionëve, me lojë të mirë të Benficas, Barcelona ka pësuar edhe humbjen e dytë në grup, me rezultat të njëjtë, 3-0 [Nunez 3, 79p., Rafa Silva 69].

Pas ndeshjeve të sotme, Bayern bën 6 pikë duke e mposhtur Dynamo Kievin në shtëpi thellë 5-0, Benfica e dyta me 4 pikë, ukrainasit kanë një dhe Barcelona zero pikë.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League