Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI D: SHAKHTAR - INTER

Pa gola në Ukrainë, Interi ende pa fitore

Foto: UCL

Pa gola në Ukrainë, Interi ende pa fitore


28 September, 2021 @20:42

S’ka fitore për Interin as në ndeshjen e dytë të Grupit D në Ligën e Kampionëve.

Kampioni i Italisë sonte u ndal në barazim 0-0 nga Shakhtari në Ukrainë, në një takim i cili prodhoi plot raste për shënim dhe ishte mjaft i hapur, mirëpo u mbyll pa gola.

Kështu, Interi pas dy ndeshjeve mbetet me 1 pikë në grup, aq sa ka edhe Shakhtari.

Grupit i prin Real Madridi, që sonte mund të shkojë në kuotën e gjashtë pikëve, nëse e mposhtë Sheriffin moldav në Spanjë.


 
Të gjitha lajmet nga Champions League