Të gjitha lajmet

KAPITENI

Pensionohet Lahm

Pensionohet Lahm

18 July, 2014 @13:08

Ylli i kombëtares gjermane, kapiteni i saj dhe lideri shpirtrëor - Philipp Lahm, ka njoftuar sot se do të pensionohet nga kombëtarja. 

Me të bërë të ditur për vendimin e marrë, kapiteni që ditë më parë ngriti Kupën e katërt të Botës për Gjermaninë, në Brazili 2014, atij i kanë ardhur shumë mesazhe urimi nga e mbarë bota për suksesin e arritur dhe vendimin e drejtë dhe në kohë të duhur, duke ia lëshuar vendin gjeneratave të reja. 

Lahm, 30 vjeçar, me trofeun e Kupës së Botës dhe me trofetë e shumtë të fituar me ekipin e tij, Bayern, është parë si shembull i një futbollisti në fushë, si për shkak të sjelljes ashtu edhe për arsye të lojës së tij.

GRUPI A: EGJIPTI - ZIMBABVEJA 1-0

Egjipti ia nis me fitore në Kajro

Foto: afcon

22 June, 2019 @12:46

Mahmoud Trezeguet që luan për Kasimpasha-në në Superligë të Turqisë, ka shënuar golin e vetëm të ndeshjes, ku organizatori i…

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22 June, 2019 @12:22

Sulmuesi kilian Alexis Sanchez që nuk po tregohet assesi me Manchester Unitedin qe dy stinorë, ka shkëlqyer përsëri me reprezentacionin…

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20 June, 2019 @13:26

Sulmuesi korpulent i Atalantas, Duvan Zapata, ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër të reprezentacionit të tij në kuadër të…

MEDIA TALK

Nënkampioni vihet pas Muriqit

20 June, 2019 @10:53

Vedat Muriqi mund të bëhet bashkëlojtar i Robinhos dhe Demba Ba-së. Ky është lajmi i fundit nga mediat turke, që…

SKIFTERAT

Muhamed Useini te Gjilani

Foto: KFGjilani/fb

19 June, 2019 @16:28

Ish reprezentuesi i Maqedonisë Veriore, Muhamed Useini, është lojtar i ri i Gjilanit. Kuqebardhët nga anamorava kanë zyrtarizuar transferimin e…

Të gjitha lajmet nga International