Të gjitha lajmet

LLAPI-VLLAZNIA

Përmbysje për lidership, Llapi shkëlqen në fund

Përmbysje për lidership, Llapi shkëlqen në fund

29 October, 2017 @14:44

Llapi
Vllaznia
Llapi 4 : 1 Vllaznia
Mentor ZHDRELLA 72', 80', Mirlind DAKU 87', Valon ZEQIRI 90'+ 12' Festim ALIDEMA

Stadiumi: Zahir Pajaziti, Podujevë.
Llapi është treguar i pamëshirshëm ndaj Vllaznisë së Pozharanit në 20 minutëshin e fundit të takimit sot. Përkundër se Festim Alidema i dha shpresa ekipit të Bylbyl Sokolit me golin e hershëm në takim dhe mundësit për të shënuar më pas për të ngritur epërsinë, në pjesë të dytë Llapi ka pasur fytyrë krejt tjetër. TABELA AKTUALE Inkuadrimi në lojë i Valon Zeqirit dhe posaçërisht Hamdi Namanit ka bërë të veten. Namani është treguar motor i mesfushës, ndërsa më pas Mentor Zhdrella ka barazuar rezultatin. Zhdrella 9 minuta para fundit i jep avantazhin Llapit, për të rrënuar krejtësisht shpresat e Vllaznisë, që deri në fund pësoi edhe 2 herë. Së pari Mirlind Daku shënoi për 3-1, ndërsa krejt në fund Valon Zeqiri vulosi epilogun e takimit, 4-1. Llapi rimerr lidershipin e Superligës nga Prishtina me këtë fitore, duke dominuar me lojë dhe cilësi në fushë, e Vllaznisë i mbetet të kërkojë tjetërkund pikë.

ATHLETIC BILBAO - BARCELONA

Ter Stegen i jashtëzakonshëm, Barca triumfon në ‘San Mames’

28 October, 2017 @22:35

Me një gol të Messit në pjesën e parë dhe një të Paulnhos në fund të takimit, skuadra e Barcelonës…

MILAN - JUVENTUS

Higuain në formë, Juve fiton derbin

Foto: UCL

28 October, 2017 @20:00

Me 2 gola të Gonzalo Higuainit, Juventusi e ka fituar derbin e xhiros ndaj skuadrës së Milanit. Argjentinasi Higuain shënoi…

WBA-CITY

City i sigurt, vazhdon me fitore

Foto: premierleague.com

28 October, 2017 @17:58

Manchester City ka vazhduar me formën e mirë në Premier Ligë, duke e mposhtur sot West Bromwich Albionin, 2-3 si…

HANNOVER-DORTMUND

Kriza e Dortmundit vazhdon

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Yarmolenko, i dëshpëruar me rezultatin/ Foto: bvb.de

28 October, 2017 @17:49

Tashmë janë bërë 3 ndeshje pa fitore për ekipin e Borussia Dortmundit në Bundesligë dhe shpejt pritet që verdhezinjtë të…

FUSHËKOSOVA-RAMIZSADIKU

Fushë Kosova i afrohet pozitës së barazhit

Foto: pampurat official/ facebook/ r. o.

28 October, 2017 @17:13

Skuadra e Fushë Kosovës ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Ramiz Sadikut sot, duke i mposhtur këta të fundit me…

2KORRIKU-BALLKANI

Gegaj i jep fitoren Ballkanit

28 October, 2017 @16:59

Ballkani ka shënuar fitoren e nëntë në Ligë të Parë këtë stinor, duke e mposhtur sot 2 Korrikun në Prishtinë,…

UNITED-SPURS

Zëvendësuesi Martial vendos derbin

28 October, 2017 @15:27

Manchester United i Jose Mourinhos ka dalë fitimtar i derbit ndaj Tottenham Hotspurit sot në Old Trafford, 1-0. TABELA…

PRISHTINA-FLAMURTARI

Prishtina rikthen lidershipin me fitore

Foto: prishtinafc.com

28 October, 2017 @15:10

Pas barazimit në xhiron e kaluar ndaj Dritës, Prishtina i është kthyer fitoreve sot, duke e mposhtur Flamurtarin në Rexhep…

ALAVES-VALENCIA

De Biasi s’arrin ta ndalë Valencian

28 October, 2017 @14:54

Valencia ka vazhduar ecurinë në La Liga të Spanjës pa humbje edhe sot, duke e mposhtur Alavesin që drejtohet nga…

PRISHTINA - FLAMURTARI

Prishtina vs. Flamurtari, formacionet startuese

28 October, 2017 @12:57

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe Flamurtarit.

PARA NDESHJES PRISHTINA - FLAMURTARI

Në Drenas për derbin e kryeqytetit

28 October, 2017 @10:00

Me derbin e kryeqytetit mes Prishtinës dhe Flamurtarit do të hapet xhiroja e XIII e Superligës së Kosovës në futboll.…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga