Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIPËRIA 5-0 SAN MARINO

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë

Fotot; FSHF

Përmirësim gol-dallimi dhe Shqipëria ngritet në pozitë të dytë


8 September, 2021 @22:58

Shqipëria është dashur të pres pak më shumë se gjysmë ore lojë derisa të shënojë për herë të parë në portën e San Marinos sonte.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

E me rehatinë e fituar në pjesë të parë që u mbyll me 1-0 të shënuar nga sulmuesi që së fundi kaloi në Serie A, Rey Manaj, në pjesë të dytë kuqezinjtë shpërthyen për të kryer detyrën si është më së miri dhe për të marrë pikët e plota në mënyrë komode, duke përmirësuar edhe gol-dallimin në grup me fitore 5-0 [Rey Manaj 32, Qazim Laçi 58, Armando Broja 61, Elseid Hysaj 68, Myrto Uzuni 80].

Albania | Shqipëria

Fitorja ka ngritur Shqipërinë e drejtuar nga Edy Reja në pozitë të dytë të Grupit I kualifikues për Botëror, pasi që në përballjen tjetër, Polonia barazoi me Anglinë, 1-1.

Për të mos u harruar, Armando Broja dhe Odise Roshi kanë bërë nga dy asistime për bashkëlojtarët në fitoren 5-0.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Tash kuqezinjtë do të presin tetorit jashtëzakonisht të rëndësishëm, ku do të udhëtojnë drejt Hungarisë para se të presin Poloninë për të luftuar për vend të dytë në grup, pozitë kjo që mundëson PlayOff.

 

 

 

 


KOSOVA 0-2 SPANJA

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

08/09/21 @ 22:43

PJESA E PARË: KOSOVA - SPANJA

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

08/09/21 @ 21:39

PJESA E PARË: SHQIPËRIA - SAN MARINO

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

08/09/21 @ 21:34

PUBLIKU

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

08/09/21 @ 20:09

FORMACIONET STARTUESE

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

08/09/21 @ 19:31

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Kosova - Spanja

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shet startuese: Kosova - Spanja

08/09/21 @ 19:24

KOSOVA 0-2 SPANJA

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Pa zëvendësime, Kosova qan rastet e humbura, Spanja fiton

08/09/21 @ 22:43

PJESA E PARË: KOSOVA - SPANJA

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Fornals i jep epërsinë Spanjës, Kosova tregohet guximtare

08/09/21 @ 21:39

PJESA E PARË: SHQIPËRIA - SAN MARINO

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Manaj i jep epërsinë Shqipërisë në pjesëlojë

08/09/21 @ 21:34

PUBLIKU

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Dardanët në fushë, përcillen me “Duam fitore”

08/09/21 @ 20:09

FORMACIONET STARTUESE

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Bajrami startues përsëri, në portë s’është Etriti, Reja del me këtë 11-she

08/09/21 @ 19:31

FORMACIONET STARTUESE

11-shet startuese: Kosova - Spanja

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shet startuese: Kosova - Spanja

08/09/21 @ 19:24

PARA NDESHJES

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Nënkryetari i UEFA-së, falenderon FFK-në për pritje

08/09/21 @ 16:15

NJOFTIMI

FFK: Bileta nuk ka në shitje

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

FFK: Bileta nuk ka në shitje

08/09/21 @ 15:58

FORMACIONI I MUNDSHËM

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

08/09/21 @ 08:56

DANIMARKA 5-0 IZRAELI

Perfeksioni danez, vazhdon

Kualifikimet për Botëror/International

Perfeksioni danez, vazhdon

07/09/21 @ 23:25


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror