Të gjitha lajmet

GRUPI C: PERU - DANIMARKA

Peru s’shfrytëzon VARiantin, Poulsen shpëton Danimarkën

Peru s’shfrytëzon VARiantin, Poulsen shpëton Danimarkën

16 June, 2018 @19:57

Peru
Danimarka
Peru 0 : 1 Danimarka
9' Y. Poulsen

Mordovia Arena, Saransk
Nëse nuk shënon,pëson!. Ky ligj i futbollit u aplikua në ndeshjen Peru - Danimarkë. Në minutat shtesë të pjesës së parë, referi i ndeshjes vendimin për penallti e mori pasi që e shikoi video inçizimin, por këtë rast nuk e shfrytëzoi lojtari i Perusë, Christian Cueva i cili e gjuajti topin mbi portë. Ndërsa në pjesën e dytë të ndeshjes, pas asistimit të Christian Eriksenit, në minutën e 59-të shënoi Yussuf Poulseni, ku mjaftoi rezultati minimal 1-0 për 3 pikë për Danimarkën. TABLEA AKTUALE / RUSIA 2018 Deri në fund të ndeshjes, Peruja i kishte edhe disa raste për të shënuar, por Kasper Schmeichel ishte në formë. Danimarka me këtë fitore arriti një avantazh shumë të mirë në Grupin C për t'u kualifikuar nga grupi, derisa ndeshjen e dytë do të luajnë kundër Australisë më 21 qershor.

11-SHET

Peru vs. Danimarka, formacionet startuese

16 June, 2018 @17:22

Janë publikuar formacionet startuese të Perusë dhe të Danimarkës.

GRUPI D: ARGJENTINA - ISLANDA

Islanda debuton me barazim

16 June, 2018 @17:15

Shkëlqimi i Islandës në vitet e fundit, vazhdoi edhe në debutimin e tyre në Kupën e Botës Rusia 2018. Islanda…

11-SHET: ARGJENTINA - ISLANDA

Argjentina vs. Islanda, formacionet startuese

16 June, 2018 @14:00

Janë publikuar formacionet startuese të Argjentinës dhe Islandës rreth 1 orë para ndeshjes. ORARI DHE TABELAT Argjentina: Caballero; Tagliafico,…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018