Të gjitha lajmet

GRUPI D: ARGJENTINA - ISLANDA

Islanda debuton me barazim

Islanda debuton me barazim

16 June, 2018 @17:15

Shkëlqimi i Islandës në vitet e fundit, vazhdoi edhe në debutimin e tyre në Kupën e Botës Rusia 2018.

Islanda arriti ta befasoi Argjentinën, duke përfunduar ndeshjen me barazim 1-1.

Argjentina kaloi në epërsi me golin e Sergio Agueros në minutën e 19-të, derisa Islanda e barazoi rezultatin me Alfred Finnbogasonin në minutëne 23-të.

Super ylli i Argjentinës, Lionel Messi, në minutën e 64-të e kishte rastin për ta kaluar në epërsi skuadrën e tij nga penalltia, por portieri Hannes Halldorsson nuk e lejoi këtë duke ia mbrojtur penalltinë e super yllit dhe kështu përfundoi ndeshja.

TABELA AKTUALE / RUSIA 2018

Argjentina në ndeshjen e dytë do të përballet me Kroacinë më 21 qershor, derisa Islanda me Nigerinë më 22 qershor.

LARGOHET

Ndeshja e fundit e De Rossit me Romën

14 May, 2019 @11:16

Roma ka bërë të ditur sot se legjenda e skuadrës Daniele De Rossi do të largohet nga klubi në fund…

NGRITEN

FIFA zyrtarizon numrin e pjesëmarrësve për Katar 2022

15 March, 2019 @20:46

Në mbledhjen e nëntë të Këshillit të FIFAs sot në Miami të SHBA-së, është zyrtarizuar numri i 48 ekipeve pjesëmarrëse…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018