Të gjitha lajmet

GRUPI C: FRANCA - AUSTRALIA

Teknologjia sjell fitoren e Francës

Fotot: FIFA&Sqauwka

Teknologjia sjell fitoren e Francës

16 June, 2018 @13:24

Franca
Australia
Franca 2 : 1 Australia
A. Griezmann (P) 58', P. Pogba 80' 62' M. Jedinak (P)

Kazan Arena, Kazan.
Teknologjia sjell fitoren e Francës
Teknologjia sjell fitoren e Francës
Franca ka fituar ndeshjen e parë të Grupit C të Botërorit ndaj Australisë sot, 2-1, vetëm falë teknologjisë. Dembele Trekolorët që nuk treguan shumë nga loja e tyre, patën disa gjysmëraste, që lehtë mbroheshin nga portieri australian Mat Ryan. Hugo Lloris Derisa, në pjesë të dytë Franca kaloi në epërsi përmes golit të Antoine Griezmannit nga penalltia. Referi i ndeshjes vendimin për penallti e mori pasi që e shikoi video inçizimin, pasi që gjatë ngjarjes nuk e referoi atë. ORARI, NDESHJET dhe TABELA Sainsbury Por, posa Franca kapi epërsinë 1-0, australianët barazuan përmes një penalltie, së cilës nuk iu desh teknologjia VAR, fare. Varane Mile Jedinak, duke u bërë kapiteni i parë australian që shënon në dy Botërore radhazi barazoi rezultatin në 1-1. Më pas, derisa loja po kalonte me një baraspeshë dhe nuk kishte raste konkrete... ka qenë teknologjia e linjës së golit (GLT) që dha golin e radhës për Francën, pasi që goditja e devijuar e Paul Pogbas kishte kaluar vijën fatale të portës së Ryanit, por referi nuk e kishte parë. Griezmann Franca nis Grupin me 3 pikë, por nuk bindi shumë me lojë. Derisa Australia bëri më shumë sesa që pritej. Australia

KASTRIOT REXHA

Lë kampionin

BOROZANI/ D.S.

16 June, 2018 @12:15

Pas përfoljeve të shumta më në fund u zyrtarizua. Sulmuesi i deritashëm i Dritës, Kastriot Rexha, ka nënshkruar me Feronikelin…

DITARI RUS (2)

Dita e Cristianos

Fotot: Fifa/fb

16 June, 2018 @11:53

E nisën shpejtë, nxitimthi, dhe shënuan nga penalltia. Patën edhe disa raste kundërsulmi portugezët, por papërvoja e Guedes e bëri…

RISI

FFK me llogo të re, Kosova me fanella të reja

16 June, 2018 @11:25

Janë prezantuar sot risitë nga FFK-ja. Federata e Futbollit të Kosovës ka përzgjedhur llogon e re të saj, ndërsa ka…

11-SHET: FRANCA-AUSTRALIA

Formacionet startuese: Franca - Australia

16 June, 2018 @11:14

Janë përcaktuar 11-shet startuese të Francës dhe Australisë para ndeshjes së parë të tyre në grupin C. FRANCA: Lloris; Pavard,…

GRUPI B: PORTUGALIA - SPANJA

Cristiano maestral, ndaj Spanjën

Fotot: FIFA/squawka

15 June, 2018 @21:54

Përfundoi ndeshjen me hat-trick. Të parën në ndonjë Kampionat Botëror personalisht, si dhe të parën pas Xherdan Shaqirit në Botërorin…

11-SHET: PORTUGALIA - SPANJA

Portugalia - Spanja, startuesit

15 June, 2018 @19:13

Janë publikuar formacionet startuese të përballjes derbi të grupit B ndërmjet Portugalisë dhe Spanjës. PORTUGALIA: Rui Patricio; Cedric, Pepe, Fonte,…

GRUPI B: MAROKU - IRANI

Irani triumfon falë autogolit

Foto: fifa.com

15 June, 2018 @18:57

Një autogol, në tentim të largimit të krosimit, ka qenë i mjaftueshëm, që Irani të fitojë ndeshjen e parë hapëse…

11-SHET: MAROKO - IRAN

Maroko vs. Iran, formacionet startuese

15 June, 2018 @16:07

Janë publikuar formacionet starutese të ndeshjes së parë të Grupit B, ku takohen Maroko dhe Irani. ORARI DHE TABELAT…

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 June, 2018 @15:56

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë, Uruguaji shënoi fitore me mjaft mund ndaj Egjptit,…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018