Të gjitha lajmet

GRUPI B: PORTUGALIA - SPANJA

Cristiano maestral, ndaj Spanjën

Fotot: FIFA/squawka

Cristiano maestral, ndaj Spanjën

15 June, 2018 @21:54

Portugalia
Spanja
Portugalia 3 : 3 Spanja
Cristiano Ronaldo (P) 4', 44', 88' 24', 55'Diego Costa, 58' Nacho

Stadiumi Olimpik Fisht, Sochi.
Cristiano maestral, ndaj Spanjën
Përfundoi ndeshjen me hat-trick. Të parën në ndonjë Kampionat Botëror personalisht, si dhe të parën pas Xherdan Shaqirit në Botërorin e kaluar. Cristiano Ronaldo ndali Spanjën që në 20 minutat e fundit të ndeshjes pas këndelljes nga 1-0 dhe 2-1 kishte marrë epërsinë 2-3 dhe shkonte drejt fitores. Spain TABELA AKTUALE Debutimi i Fernando Hierros në Spanjë përkundër se shkoi shumë mirë, kryesisht falë gjindshmërisë së mrekullueshme të Diego Costas dhe violinave Andres Iniesta, David Silva e Isco, në fund - matadorët u pajtuan me barazim - që kishte vulën e Topit të Artë dhe kampionit aktual europian, Portugalisë së Cristiano Ronaldos. Cristiano Ronaldo Portugal vs Spain

11-SHET: PORTUGALIA - SPANJA

Portugalia - Spanja, startuesit

15 June, 2018 @19:13

Janë publikuar formacionet startuese të përballjes derbi të grupit B ndërmjet Portugalisë dhe Spanjës. PORTUGALIA: Rui Patricio; Cedric, Pepe, Fonte,…

GRUPI B: MAROKU - IRANI

Irani triumfon falë autogolit

Foto: fifa.com

15 June, 2018 @18:57

Një autogol, në tentim të largimit të krosimit, ka qenë i mjaftueshëm, që Irani të fitojë ndeshjen e parë hapëse…

11-SHET: MAROKO - IRAN

Maroko vs. Iran, formacionet startuese

15 June, 2018 @16:07

Janë publikuar formacionet starutese të ndeshjes së parë të Grupit B, ku takohen Maroko dhe Irani. ORARI DHE TABELAT…

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 June, 2018 @15:56

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë, Uruguaji shënoi fitore me mjaft mund ndaj Egjptit,…

DITARI RUS (1)

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 June, 2018 @9:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e para të Kupës së Botës nuk janë aq…

PEJË

Besa prej OJQ-së bëhet SHA

BOROZANI/ A. P.

15 June, 2018 @1:26

Ish kampionja e Kosovës, që stinorin 2017/18 nuk e mbijetoi në Superligë duke u rrëzuar në Ligë të Parë, Besa,…

VUSHTRRI

Osmani vazhdon me Vushtrrinë

BOROZANI/ D.S./Arkiv

15 June, 2018 @1:19

Njëri ndër sulmuesit më të dalluar të stinorit të kaluar në Ligë të Parë të Kosovës, Labinot Osmani, ka vazhduar…

QARABAG

Agolli vendos për 2 sekonda

BOROZANI/ D. S.

15 June, 2018 @1:06

Mbrojtësi i krahut i kombëtares shqiptare dhe i ekipit të Qarabagut në Azerbejxhan, Ansi Agolli, ka vazhduar kontratën me ekipin…

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 June, 2018 @18:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja nikoqire ka shënuar fitore bindëse 5-0 ndaj Arabisë Saudite, për ta filluar…

PRISHTINA

Bardhekaltërit përforcojnë sulmin

Foto: Prishtinafc.com

14 June, 2018 @16:26

Prishitina ka përforcuar sulmin para garave ndërkombëtare. Alen Jasharoski, i lindur në Shkup, 26 vjeçar, është lojtar i ri i…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018