Të gjitha lajmet

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 June, 2018 @15:56

Egjipti
Uruguaji
Egjipti 0 : 1 Uruguaji
Jose GIMENEZ 89'

Ekaterinburg Arena
Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë, Uruguaji shënoi fitore me mjaft mund ndaj Egjptit, përfaqësuese kjo që luajti mjaft mirë, mirëpo në fund u detyrua të pajtohet me humbje dhe të largohet pa pikë nga fusha. Të hendikepuar pa liderin Mo Salah, i cili ishte në bankën rezervë pasi që nuk ishte plotësisht i gatshëm për shkak të lëndimit të pësuar në finalen e Ligës së Kampionëve, Egjipti nuk rrezikoi shumë në fazën ofansive, mirëpo u tregua skuadër tejet vigjilente në fazën mbrojtëse për afro 90 minuta, mirëpo një shpërqëndrim në mbrojtje pak para përfundimit të ndeshjes i kushtoi 'faraonëve', me mbrojtësin Jose Gimenez që shënoi me kokë dhe ia dha fitoren skuadrës së tij. ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018 Para golit të shënuar, Uruguaji rrezikoi disa herë, ndërsa për t'u veçuar janë disa shpërdorime të Luis Suarezit dhe një shtyllë e goditur nga Cavani përmes gjuajtjes së lirë. DITARI RUS - DITA E PARË Kështu, pas rrethit të parë në Grupin A, Rusia dhe Uruguaji prijnë me nga 3 pikë, ndërsa Egjipti e Arabia Saudite mbesin pa pikë.

DITARI RUS (1)

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 June, 2018 @9:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e para të Kupës së Botës nuk janë aq…

PEJË

Besa prej OJQ-së bëhet SHA

BOROZANI/ A. P.

15 June, 2018 @1:26

Ish kampionja e Kosovës, që stinorin 2017/18 nuk e mbijetoi në Superligë duke u rrëzuar në Ligë të Parë, Besa,…

VUSHTRRI

Osmani vazhdon me Vushtrrinë

BOROZANI/ D.S./Arkiv

15 June, 2018 @1:19

Njëri ndër sulmuesit më të dalluar të stinorit të kaluar në Ligë të Parë të Kosovës, Labinot Osmani, ka vazhduar…

QARABAG

Agolli vendos për 2 sekonda

BOROZANI/ D. S.

15 June, 2018 @1:06

Mbrojtësi i krahut i kombëtares shqiptare dhe i ekipit të Qarabagut në Azerbejxhan, Ansi Agolli, ka vazhduar kontratën me ekipin…

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 June, 2018 @18:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja nikoqire ka shënuar fitore bindëse 5-0 ndaj Arabisë Saudite, për ta filluar…

PRISHTINA

Bardhekaltërit përforcojnë sulmin

Foto: Prishtinafc.com

14 June, 2018 @16:26

Prishitina ka përforcuar sulmin para garave ndërkombëtare. Alen Jasharoski, i lindur në Shkup, 26 vjeçar, është lojtar i ri i…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018