Të gjitha lajmet

GRUPI B: MAROKU - IRANI

Irani triumfon falë autogolit

Foto: fifa.com

Irani triumfon falë autogolit

15 June, 2018 @18:57

Maroko
Irani
Maroko 0 : 1 Irani
90'+5 A. Bouhaddouz (OG)

St Petersburg Stadium.
Irani triumfon falë autogolit
Një autogol, në tentim të largimit të krosimit, ka qenë i mjaftueshëm, që Irani të fitojë ndeshjen e parë hapëse ndonjëherë në Botëror. Irani ka mposhtur Marokon, 1-0 në duelin e parë të Grupit B ku favoritë absolut llogariten Portugalia dhe Spanja, që ndeshen më vonë. Irani Maroko Ka qenë Azazi Bouhaddouz lojtari më pafat i ditës së sotme, që ka shënuar në portën e kundërt, ndërsa ka çuar në festë Iranin e drejtuar nga portugezi Carlos Queiroz. Përndryshe, në ndeshje u panë shumë raste, derisa ekipet kërkonin golin pa ndalë, për shkak se kundërshtarë të radhës në grup kanë favoritët. ORARI, TABELA dhe NDESHJET Tash, Maroku do ta ketë vështirë edhe të shpresojë, derisa Irani do të kërkojë befasinë. Maroko vs Iran

11-SHET: MAROKO - IRAN

Maroko vs. Iran, formacionet startuese

15 June, 2018 @16:07

Janë publikuar formacionet starutese të ndeshjes së parë të Grupit B, ku takohen Maroko dhe Irani. ORARI DHE TABELAT…

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 June, 2018 @15:56

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë, Uruguaji shënoi fitore me mjaft mund ndaj Egjptit,…

DITARI RUS (1)

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 June, 2018 @9:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e para të Kupës së Botës nuk janë aq…

PEJË

Besa prej OJQ-së bëhet SHA

BOROZANI/ A. P.

15 June, 2018 @1:26

Ish kampionja e Kosovës, që stinorin 2017/18 nuk e mbijetoi në Superligë duke u rrëzuar në Ligë të Parë, Besa,…

VUSHTRRI

Osmani vazhdon me Vushtrrinë

BOROZANI/ D.S./Arkiv

15 June, 2018 @1:19

Njëri ndër sulmuesit më të dalluar të stinorit të kaluar në Ligë të Parë të Kosovës, Labinot Osmani, ka vazhduar…

QARABAG

Agolli vendos për 2 sekonda

BOROZANI/ D. S.

15 June, 2018 @1:06

Mbrojtësi i krahut i kombëtares shqiptare dhe i ekipit të Qarabagut në Azerbejxhan, Ansi Agolli, ka vazhduar kontratën me ekipin…

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 June, 2018 @18:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja nikoqire ka shënuar fitore bindëse 5-0 ndaj Arabisë Saudite, për ta filluar…

PRISHTINA

Bardhekaltërit përforcojnë sulmin

Foto: Prishtinafc.com

14 June, 2018 @16:26

Prishitina ka përforcuar sulmin para garave ndërkombëtare. Alen Jasharoski, i lindur në Shkup, 26 vjeçar, është lojtar i ri i…

KOLUMNE

Suedia - ajo që eliminoi Holandën e Italinë

14 June, 2018 @16:14

Eliminimi i Holandës dhe Italisë nuk është befasi nga kjo Suedi. E vërtetë që edhe holandezët edhe italianët kanë ndër…

11-SHET: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Rusia vs. Arabia Saudite, formacionet startuese

14 June, 2018 @16:08

Janë publikuar formacionet startuese të Rusisë dhe Arabisë Saudite, përfaqësuese të cilat e hapin Botërorin e sivjetëm. ORARI DHE…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018