Të gjitha lajmet

SHQIPËRIA - FRANCA

Përurohet “Arena Kombëtare”, Shqipëria e pafuqishme ndaj kampionit botëror

Foto: F.SH

Përurohet “Arena Kombëtare”, Shqipëria e pafuqishme ndaj kampionit botëror

17 November, 2019 @22:39

Në përballjen e parë në stadiumin e renovuar, Shqipëria është mposhtur me rezultal 0-2 nga kampioni i Botës, Franca, në një takim që u përshkua me atmosferë mjaft të mirë, përkundër rezultatit final.

Përkundër mungesave të shumta nga formacioni bazë, kontigjenti tejet i madh i lojtarëve cilësorë bëri që Franca të mos kishte shumë probleme sonte.

Ishte Tolisso (9’) që me kokë e hapi serinë e golave të francezëve, ndërsa Griezmann (40’), asistues te goli i parë), shënoi për 0-2, për t’i dërguar skuadrat në pushim me këtë rezultat.

TABELAT E GRUPEVE KUALIFIKUESE

Në pjesën e dytë, Shqipëria tregoi më shumë dëshirë për gol sesa në pjesën e parë, mirëpo francezët e kontrolluan mirë ndeshjen, për ta shtyer kështu festën e golit të parë të kombëtares në stadiumin e ri për një datë tjetër. Pas 90 minutave lojë, ndeshja u mbyll me rezultatin e pjesës së parë, 0-2.

Kështu, nga Grupi H kualifikues, ku bënte pjesë edhe Shqipëria, në Evropian kualifikohen Franca e Turqia, derisa Islanda, Shqipëria, Andorra e Moldavia mbesin jashtë.

KOSOVA - ANGLIA

Southgate: I falënderoj për mikpritjen, suksese Kosovës!

17 November, 2019 @21:41

Pas ndeshjes me Kosovën, në konferencë për shtyp fjalë të mira për shtetin tonë pati Gareth Southgate. “Ishte një…

SHQIPËRIA - FRANCA

Përfundon pjesa e parë, epërsi e dyfishtë e Francës

17 November, 2019 @21:36

Pas 45 minutave lojë në “Arena Kombëtare”, rezultati mes Shqipërisë dhe Francës shënon 0-2. Tolisso me kokë (9’) shënoi i…

KOSOVA - ANGLIA

Challandes: Gabime të shumta, Anglia më e mira në Botë

17 November, 2019 @20:28

Pas përfundimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, për media foli Bernard Challandes. TABELAT E GRUPEVE KUALIFIKUESE “Qëllimi i…

PAS KOSOVA - ANGLIA

EURO2020 - Pjesa 1

TOPSPORTI / A.P

17 November, 2019 @20:08

Në Angli, Spanjë, Francë, Danimarkë, Skoci, Suedi, e Irlandë ndeshja është transmetuar në kanal kombëtar tokësor. Ndeshja është transmetuar anembanë…

KOSOVA - ANGLIA

Kosova vs. Anglia, notat e lojtarëve

17 November, 2019 @20:01

Pas ndeshjes, TopSporti ka notuar lojtarët e Kosovës në bazë të paraqitjeve të tyre. RAPORTI I NDESHJES Notat e…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020